Festival sa končí veľkolepo – Slovenskou filharmóniou

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba
  • 6. júla 2019, 14:00

64. music festival Piešťany je na konci, no pred nami je ešte jeho slávnostné vyvrcholenie. A kto iný by počas festivalu, ktorého hlavným motívom boli výročia, mal byť tou pomyselnou čerešničkou na torte, ak nie jedno z najvýznamnejších slovenských hudobných telies? Slovenská filharmónia tento rok oslavuje 70. narodeniny, na čo nezabudli ani organizátori festivalu.

Druhý júlový pondelok sa vystúpením Slovenskej filharmónie končí 64. music festival Piešťany. foto: Tomáš Hulík

V pondelok 8. júla o 19.30 h sa vo veľkej sále Domu umenia uskutočnia piešťanské narodeniny filharmonikov, pričom na scéne nebudú chýbať osobnosti ako dirigent Rastislav Štúr, zbormajster Jozef Chabroň, speváci Martina Masaryková, Michaela Šebestová, Jozef Gráf, Tomáš Šelc či dokonca sám generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie, klavirista Marián Lapšanský.

V prvej časti koncertu zaznie predohra k Mozartovej opere Figarova svadba a tiež Mozartov Koncert pre klavír a orchester. Po prestávke bude nasledovať Bratislavská omša od Štefana Németha-Šamorínskeho.

am

17 Shares

Najnovšie správy

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop