Hoteláci navštívili metropolu Spojeného kráľovstva

  • Mladí dnes / Školy
  • 29. júna 2019, 10:00

Štyridsaťosem študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch so štyrmi pedagógmi sa v sobotu 8. júna vydalo na dlhú cestu do Londýna. Chceli si precvičiť angličtinu, popozerať pamiatky a, samozrejme, aj čosi nakúpiť.

Londýn zažili študenti hotelovej akadémie so všetkým, čo k nemu patrí. (Autor: archív školy)

Hoteláci prežili tri dni v hlavnom meste Anglicka a cestou späť navštívili stredoveké mestečko Canterbury so slávnou katedrálou, v ktorej sídli arcibiskup anglikánskej cirkvi. Videli hlavné pamiatky Londýna z lode počas plavby z Greenwicha do centra metropoly a späť. Zažili otvorenie mosta Tower Bridge priamo pred loďkou, a to pre veľkú výletnú loď.

Od sprievodcu Martina si vypočuli zaujímavé fakty z histórie, ale aj z bežného života Londýnčanov počas prehliadky autobusom. Mesto ukázalo aj svoju upršanú tvár, čo študenti využili na prehliadku Prírodovedného múzea a na nákupy na známej Oxford Street.

Hoteláci boli ubytovaní na mieste, kde sa rieka Temža vlieva do Severného mora, a ráno a večer si vychutnali prechádzky po brehu a nazbierali mušle. Odniesli si množstvo spomienok a túžbu vrátiť sa a pokračovať v objavovaní nádherného veľkomesta.

(HAĽW)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 24. júla. Meniny má Vladimír.
  • 24.07.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prečo Sĺňava vznikla, načo slúži Vtáčí ostrov a prečo ochrana tohto územia je taká dôležitá, nám vysvetlil Piešťanec Dušan Knap…
  • 23.07.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 24. júl 2019
Meniny má Vladimír, zajtra Jakub