Tanečníci „zušky“ opäť ohúrili výkonmi

  • Mladí dnes / Školy
  • 20. júna 2019, 14:00

Každoročne sa tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch v závere školského roka predvádzajú na doskách Domu umenia. Ukazujú rodičom, starkým a ďalším svojim fanúšikom, čo sa vďaka celoročnej drine na tanečnom krúžku naučili.

Úžasný duet na pieseň Je suis malade od Lary Fabian. (Autor: am)

Stovky nádejných tanečníkov opäť tento rok viedli pedagogičky Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková a Miriam Šupenová. Pripravili s nimi veľké skupinové choreografie, ale aj počtom tanečníkov menšie zoskupenia plné akrobatických kúskov.

Deti sa predviedli v dvojhodinovom programe s najrôznejšími tancami. Nechýbali detské pesničky, ale ani známe hity, ktoré si sledujúc ladné pohyby svojich ratolestí v publiku spievali aj ich najbližší. Hľadisko bolo pritom plné, a to deti odtancovali hneď dve vystúpenia – jedno vo štvrtok 13. júna a druhé na ďalší deň.

Predviedli rozmanité kostýmy, pestrofarebné, vtipné, decentné i tradičné folklórne. Presne také, ktoré korešpondovali so širokou paletou tanečných techník, s ktorými publikum zaujali. Niektorí v krojoch pripomenuli naše kultúrne dedičstvo vo forme ľudového tanca, iní sa premenili na ladné baleríny a baletníkov. Samozrejme, moderný tanec v rôznych podobách mal azda najväčšie zastúpenie.

Deťúrence teraz čaká dvojmesačný oddych, regenerácia svalov a šliach a potom od septembra ďalší dril spojený s radosťou z pohybu. Lebo bez práce nie sú koláče a bez poctivého tréningu by neboli ani skvelé tanečné čísla, ktoré po skončení diváci odmieňali neutíchajúcimi potleskami.

(am)

111 Shares

Najnovšie správy

Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje na ľudí, aby sa počas veľkonočných sviatkov správali zodpovedne a ohľaduplne nielen voči sebe…
  • 09.04.2020, 08:36
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
Hlavnou myšlienkou terajšieho Veľkého alebo Svätého týždňa je Pánovo umučenie, ktoré sa slávilo tri dni už od 4. storočia. Z…
  • 09.04.2020, 11:28
  • Kultúra a spoločnosť / História / Piešťany / Blogy
štvrtok, 9. apríla 2020
Meniny má Milena, zajtra Igor