Tanečníci „zušky“ opäť ohúrili výkonmi

  • Mladí dnes / Školy
  • 20. júna 2019, 14:00

Každoročne sa tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch v závere školského roka predvádzajú na doskách Domu umenia. Ukazujú rodičom, starkým a ďalším svojim fanúšikom, čo sa vďaka celoročnej drine na tanečnom krúžku naučili.

Úžasný duet na pieseň Je suis malade od Lary Fabian. (Autor: am)

Stovky nádejných tanečníkov opäť tento rok viedli pedagogičky Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková a Miriam Šupenová. Pripravili s nimi veľké skupinové choreografie, ale aj počtom tanečníkov menšie zoskupenia plné akrobatických kúskov.

Deti sa predviedli v dvojhodinovom programe s najrôznejšími tancami. Nechýbali detské pesničky, ale ani známe hity, ktoré si sledujúc ladné pohyby svojich ratolestí v publiku spievali aj ich najbližší. Hľadisko bolo pritom plné, a to deti odtancovali hneď dve vystúpenia – jedno vo štvrtok 13. júna a druhé na ďalší deň.

Predviedli rozmanité kostýmy, pestrofarebné, vtipné, decentné i tradičné folklórne. Presne také, ktoré korešpondovali so širokou paletou tanečných techník, s ktorými publikum zaujali. Niektorí v krojoch pripomenuli naše kultúrne dedičstvo vo forme ľudového tanca, iní sa premenili na ladné baleríny a baletníkov. Samozrejme, moderný tanec v rôznych podobách mal azda najväčšie zastúpenie.

Deťúrence teraz čaká dvojmesačný oddych, regenerácia svalov a šliach a potom od septembra ďalší dril spojený s radosťou z pohybu. Lebo bez práce nie sú koláče a bez poctivého tréningu by neboli ani skvelé tanečné čísla, ktoré po skončení diváci odmieňali neutíchajúcimi potleskami.

(am)

111 Shares

Najnovšie správy

Mnohí si v čase Vianoc urobili radosť výmenou domáceho zariadenia. Súčasťou toho by však malo byť aj správne, voči ostatným…
  • 17.01.2020, 08:00
  • Spravodajstvo
V piatok 17. januára popoludní sa na okružnej križovatke v Piešťanoch pri Tescu stala dopravná nehoda. Došlo tu ku kolízii…
  • 17.01.2020, 16:44
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 17. januára 2020
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana