V škole zažili knižné popoludnie

  • Mladí dnes / Školy
  • 26. apríla 2019, 14:00

Deti zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sa zoznámili s knihou a pritom si i čosi pekné vytvorili. V piatok 12. apríla sa v priestoroch centra voľného času uskutočnilo podujatie v spolupráci s mestskou knižnicou, v rámci ktorého prezentovali knihu Márie Ďuríčkovej s názvom Prešporský zvon.

Žiaci zo Základnej školy F. E. Scherera sa realizovali počas tvorivých dielní. © archív ZŠ F. E. Scherera

Po Dunajskej kráľovnej ide o druhý zväzok povestí, v ktorom ožili známe i menej známe budovy, ulice i zákutia starej Bratislavy, historické postavy, príbehy skutočné aj vytvorené fantáziou ľudu. Knihu prezentovala obľúbená herečka Barbora Krajč Zamišková a workshop pripravil pre deti ilustrátor knihy Bystrík Vančo. Deti vystrihovali, lepili a skrášľovali kresbu hlavného mesta Slovenska.

Podujatia sa zúčastnilo 24 žiakov, pričom si ho užili s dobrou náladou. Práce, ktoré vytvorili, si zobrali domov a budú tak mať peknú spomienku.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

V Piešťanoch na Vrbovskej ceste aktuálne horí autoservis. Pri požiari zasahujú hasiči z Piešťan, Trnavy, dokonca aj dobrovoľní hasiči z…
  • 21.05.2019, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Podzemie mestečka rozprestierajúceho sa pod šikmou vežou ožilo uplynulú sobotu milovníkmi kvalitných vín. Slovenskí vinári a ich kolegovia z Moravy…
  • 21.05.2019, 08:00
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 21. máj 2019
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána