Zimný halový turnaj ovládli dorastenci Dolnej Krupej a Cífera

• 1. februára 2018, 16:25
  • Autor:Martina Radošovská

V Mestskej športovej hale v Trnave sa počas víkendu odohral halový turnaj dorastencov. Pod záštitou Oblastného futbalového zväzu Trnava mal turnaj pre túto mládežnícku kategóriu svoju premiéru.

Pre veľký záujem boli družstvá rozdelené do troch skupín. Jeho prvá časť sa odohrala 13. januára, keď sa jednoznačným víťazom stala Slávia TT. Tentoraz ovládli turnaj Dolná Krupá a Cífer.

1. skupina: Dolná Krupá, Dolný Lopašov, Červeník/Leopoldov, Bučany/Malženice

Dolná Krupá dokazovala pozíciu lídra skupiny od prvého zápasu, v ktorom porazila Dolný Lopašov 6:3. V nasledujúcom zápase sa stretol Dolný Lopašov so spojeným dorastom Bučany/Malženice, ktorý sa už v 1. minúte dostal do vedenia po góle Samuela Hraška. Lopašov si vzápätí vypracoval šancu, z ktorej vyrovnal Dominik Benedikovič. Ďalší gól sa zrodil v 15. minúte, keď strela Michala Malicha prekonala brankára D. Lopašova. Vedenie Bučian netrvalo dlho a už v 17. minúte vyrovnal na 2:2 Michal Krajčovič. Bučanom sa podarilo dostať do vedenia opäť v 19. minúte, keď gól vsietil Peter Krška. Keď už to vyzeralo, že Bučany získajú tri body, stratili víťazstvo po vyrovnávajúcom góle Benedikoviča – 3:3.
V poradí tretia remíza sa zrodila aj v gólovej prestrelke Červeník – D. Lopašov. Druhý menovaný začal lepšie, keď po dvoch rýchlych góloch Erika Brichtu a Dominika Benedikoviča viedol 2:0. Červeník/Leopoldov však vyrovnal gólmi Maroša Ješka a Michala Šantavého. Po peknej akcii Patrika Bežka sa podarilo Červeníku nakloniť víťazstvo na svoju stranu – 3:2, avšak chybu brankára dokonale využil súper – 3:3. Žemla síce opäť zvýšil z nepriameho kopu na 4:3, ale v závere za Lopašov vyrovnal Brichta.
Výsledky:
■ Dolná Krupá – Dolný Lopašov 6:3 (Michálek 3, Hrčka, Sládeček, Hetteš – Brichta, Krajčovič, A. Kunic)
■ Bučany/Malženice – Červeník/Leopoldov 1:1 (Hraško – Žemla)
■ Červeník/Leopoldov – Dolná Krupá 2:7 (Žemla 2 – Michálek 3, Hetteš 2, Hrčka, Garažia)
■ Dolný Lopašov – Bučany/ Malženice 3:3 (Benedikovič 2, Krajčovič – Hraško, Malich, Krška)
■ Červeník/Leopoldov – Dolný Lopašov 4:4 (Ješko, Beško, Šantavý, Žemla – Benedikovič 2, Brichta 2)
■ Bučany/Malženice – Dolná Krupá 1:1 (Vinter – Michálek)

Spojený tím Ostrova a Veľkého Orvišťa vyhral na turnaji len jeden zápas.

2. skupina: Ostrov/V. Orvište, Slávia TT, Cífer, Zavar

Kým v prvej skupine dominovali najmä vyrovnané duely, v druhej to bolo práve naopak. V prvom zápase sa stretol Ostrov s hráčmi Slávie Trnava, ktorá sa turnaja zúčastnila po druhýkrát, ale s obmenenou zostavou ako predošlý víkend. Zápas sa začal pomerne vyrovnane, Slávia otvorila skóre, ale onedlho sa podarilo Ostrovu vyrovnať na 1:1. Potom sa však k slovu dostávala prevažne len Slávia, ktorá sa presadila ďalšími štyrmi gólmi a porazila Ostrov 5:1. Aj Cífer nasadil latku vysoko, keď zdolal spojený dorast Ostrov/V. Orvište s vysokým výsledkom 6:0.
V poslednom stretnutí sa dorastenci Ostrova rýchlo dostali do vedenia gólmi Róberta Bečareviča a Kristiána Franka – 0:2. Po nedorozumení v obrane Ostrova znížil Samuel Tomašec a vzápätí vyrovnal Miloš Veigl. Ostrov si ale vypracoval ďalšie šance a Martin Toplanský (2), Lukáš Svetlík a Matej Melicher zabezpečili jeho víťazstvo 6:2.
Výsledky:
■ Ostrov/V. Orvište – Slávia TT 1:5 (Krajčovič – Sabo 2, Ďurinský, Kovařík, Pokusa)
■ Zavar – Cífer 1:6 (M. Fuňák – Grosman, Repa, Lukovič, L. Roman, P. Roman, Bednár)
■ Cífer – Ostrov/V. Orvište 6:0 (P. Roman 2, Lukovič, Grosman, Drinko, L. Roman)
■ Slávia TT – Zavar 5:1 (Ďurinský 2, Jankech, Sabo, Kovařík – Grman)
■ Cífer – Slávia TT 4:2 (P. Roman 3, Grosman – Sabo 2)
■ Zavar – Ostrov/V. Orvište 2:6 (Tomašec, Veigl – Toplanský 2, Bečarevič, Franko, Svetlík, Melicher)