Kajakári si „vypádlovali“ štyri tituly

• 1. februára 2018, 16:32
  • Autor:S. Podhradská

Nákupné centrum Avion v Bratislave žilo v sobotu 20. januára nielen nákupmi, ale aj desiatym ročníkom majstrovstiev Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch.

Tradičného zimného podujatia rýchlostných kanoistov sa zúčastnila podstatná časť slovenskej špičky, ktorá si zmerala sily medzi sebou, ba aj s konkurenciou z Dánska.
Za Kajak – Kanoe Piešťany úspešne bojovalo 11 mladých nádejných kajakárov. Najviac sa darilo najmladším. Medzi 13-ročnými dievčatami získala titul majsterky Slovenska Romana Švecová až dvakrát, a to na 200 aj 1000 metrov. V tej istej vekovej kategórii si vypádlovala dvakrát bronz Hana Gavorová.
O ďalší majstrovský titul pre Piešťany sa postarala Tatiana Trakalová na 200 m a na 1000 m skončila na piatom mieste u 14-ročných dievčat. Z mladších chlapcov si titul vicemajstra vybojoval Michal Zrutta na 200 m a na 1000 m mu medaila unikla iba o kúsok a skončil na štvrtom mieste. Medzi 13-ročnými chlapcami sa darilo Martinovi Chalásovi, ktorý sa na oboch tratiach prebojoval do finále, na 200 m skončil štvrtý.
Titul majstra Slovenska s prehľadom získal veterán Milan Jankech na 200 m a na 1000 m obsadil piate miesto. Oveľa viac sa zapotila naša skupina kadetov, ktorá bola najpočetnejšia. Za úspech sa považovala i účasť vo finále, do ktorého postupovalo iba osem najlepších časov z rozjázd.
Najviac sa darilo Danielovi Rybanskému, ktorý získal striebro na 1000 m a bronz na 200 m. Samuel Podhradský bol dvakrát piaty, Michal Jurčo dvakrát šiesty a Matej Današ si vybojoval ôsmu priečku na 1000 m. O super výkon na 1000 m mužov sa postaral Piešťanec Matej Michálek (ŠKP Bratislava), ktorý skončil na druhom mieste. Predbehol ho iba dánsky pretekár N. Morcke, tretia priečka patrila mnohonásobnému majstrovi Erikovi Vlčekovi.