Ocenili prácu Štefana Domonkosa

 • Šport / Ostatné športy
 • 24. januára 2018, 06:32
 • Autor:Miroslav Petráš

Slovenský olympijský výbor (SOV) na slávnostnom decembrovom stretnutí v Bratislave udelil ocenenia v mnohých kategóriách. Okrem SOV na akcii participovali pridružené organizácie – Klub fair play SOV a Nadácia SOV. Medzi ocenenými bol i Štefan Domonkos, bývalý pedagóg piešťanského gymnázia.

Klub fair play SOV si uctil jeho prácu ako propagátora športu s príkladnou dobrovoľníckou činnosťou, ktorý podnietil vznik viacerých mládežníckych športových podujatí. Vždy vystupoval v duchu fair play a viedol mládež k rešpektovaniu zásad čestného súťaženia.
V mladosti sa Štefan Domonkos aktívne venoval atletike, rýchlostnej kanoistike a vzpieraniu. V roku 1962 spolu s R. Žákom založili piešťanský kanoistický oddiel a kanoistické preteky Pohár SNP. Ako držiteľ prvej trénerskej triedy v kanoistike trénoval členov oddielu do roku 1972.
Na gymnáziu sa od roku 1972 venoval hlavne atletike a jeho zverenci okrem iných súťaží obsadili dvakrát na školských majstrovstvách Československa tretie miesto. Na jeho podnet v roku 2004 založilo Centrum voľného času v Piešťanoch atletické preteky žiakov materských škôl, ktoré trvajú dodnes.
V roku 2011 sa Š. Domonkos ako dôchodca presťahoval do Moravian nad Váhom, kde sa ponúkol na základnej škole trénovať atletiku a gymnastiku. Na jeho podnet spolu s riaditeľom J. Jankechom založili atletické preteky s názvom Moravianska Venuša, na ktorých sa každoročne zúčastňuje päť základných škôl.
Po atletike prešiel na gymnastiku a moravianski žiaci ihneď začali víťaziť nad piešťanskými školákmi a každoročne (päťkrát) sa dostali aj cez krajské kolá na majstrovstvá Slovenska.
Dnes už dôchodca Š. Domonkos i v pokročilom veku žije piešťanským športom a ako generálny rozhodca, delegát alebo aj garant sa zúčastňuje na všetkých atletických a gymnastických súťažiach, ktoré fungujú pod záštitou CVČ Ahoj.
Želáme mu, aby nám ešte dlho v zdraví mohol pomáhať svojím odborným a profesionálnym prístupom.

Najnovšie správy

Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava