Čajky v Rige neuspeli, v play-off narazia na Good Angels Košice

  • Šport / Basketbal
  • 15. januára 2018, 10:53
  • Autor:th

Piešťanské Čajky majú za sebou posledný turnaj B – skupiny Východoeurópskej ligy EEWBL, ktorý sa uskutočnil počas uplynulého víkendu v lotyšskej Rige. Po dvoch prehrách s domácim TTT Riga a švédskym Udominate Basket Umea tak zakončia skupinovú fázu na štvrtom mieste. To znamená, že ich súperom vo štvrťfinále play-off bude najlepší tím z A – skupiny Good Angels Košice.

Piešťanské Čajky cestovali do lotyšskej metropoly s cieľom zvíťaziť v minimálne jednom zo stretnutí, čím by si zaistili lepšiu pozíciu do play-off. Žiaľ, nepodarilo sa im to splniť. Najskôr v sobotnom stretnutí s domácim TTT Riga utrpeli vysokú prehru 43:62. Domáci tím nedal Čajkám vôbec žiadnu šancu a ani výkon Čajok plný chýb, zbytočných strát lôpt, či nepresnej streľby nebol hodný víťazstva.
V nedeľnom súboji so švédskym Udominate Basket Umea si chceli Čajky napraviť reputáciu. Ani tu však nepredviedli výkon, ktorým by mohli siahať na víťazstvo. Snáď len v poslednej štvrtine, kedy sa Čajky za nepriaznivého stavu, keď prehrávali 41:57 dokázali skonsolidovať a bojovnou hrou dokázali stiahnuť skóre dve minúty pred koncom na dva body. Švédky si však vedenie ujsť nenechali a v závere si postrážili víťazstvo 70:66.
S vystúpením Čajok na turnaji v Rige vôbec nebol spokojný tréner Čajok Martin Pospíšil, ktorý obe stretnutia zhodnotil nasledovne.  „Nie sme spokojní s výsledkami, ani predvedenou hrou. V prvom zápase proti Rige sme absolútne zlyhali v disciplíne a našej hre chýbalo srdiečko. Výkon proti Udominate Basket spĺňal lepšie kritéria, ale opäť sme chybovali vo veciach, ktoré sú dôležité pre našu hru. Čo ma mrzí, tak že sme boli veľmi málo agresívni.  To sú faktory, kvôli ktorým sme v Rige nedokázali ani raz zvíťaziť.“
Čajky tak po dvoch prehrách skončili v B-skupine na štvrtom mieste za TTT Riga, Udominate Basket Umea a Dynamom Moskva. To znamená, že v štvrťfinále play-off, ktoré sa hrá systémom doma – vonku narazia Piešťanky na najlepší celok A-skupiny Good Angels Košice, ktoré minulý rok EEWBL dokázali ovládnuť. „Do Rigy sme išli s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas, aby sme sa vyhli Košiciam, ktoré majú zo všetkých tímov v EEWBL najväčšiu kvalitu. Bohužiaľ sa to nepodarilo, čakajú nás dva vzájomné zápasy a určite im budeme chcieť byť konkurencieschopným súperom,“ pokračoval piešťanský tréner.
Čajky vo Východoeurópskej lige hrajú prvý krát a nie príliš zvyčajný turnajový systém v základných skupinách sa trénerovi Čajok pozdával a medzinárodnú konfrontáciu so zaujímavými tímami len privítal. „Model súťaže je veľmi zaujímavý. Tým, že sa základná skupina hrá turnajovým spôsobom, tak nám to z hľadiska termínov vyhovovalo. Dalo nám to možnosť, konfrontovať sa s veľmi zaujímavými súpermi a sú to pre náš tím veľké skúsenosti,“ zakončil M. Pospíšil.
Termíny štvrťfinálových súbojov EEWBL ešte len budú známe, nakoľko sa na nich musia zhodnúť obaja protivníci. Termín odohratia oboch stretnutí je najneskôr do 1. marca 2018.
Sobota:
Piešťanské Čajky – TTT Riga 43:62 (15:16, 6:18, 8:17, 14:11)
Piešťanské Čajky: Smith 11, Páleníková 10, Bartáková 6, Podrug 4, Zohnová 4 (Slamová 3, Jakubcová 2, Dudášová 2, Mikulášiková 1, Kašpárková, Gajdošová). Tréner: M. Pospíšil.
Najviac bodov TTT Riga: Baško – Melbrande 13, Priede 9, Peddy 8, Stewart 8.
TH: 7/4 – 19/17. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 11.
Nedeľa:
Udominate Basket – Piešťanské Čajky 70:66 (17:12, 18:12, 22:17, 13:25)
Najviac bodov Udominate Basket: Mazionyte 22, Kiesel 18, Brown 8.
Piešťanské Čajky: Podrug 16, Smith 14, Páleníková 11, Zohnová 8, Bartáková 2 (Kašpárková 5, Slamová 4, Mikulášiková 4, Dudášová 2, Jakubcová). Tréner: M.Pospíšil.
TH: 23/15 – 15/13. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 18.

Štvrťfinále play-off:

(A1) Good Angels – Pieštanske Čajky (B4)

(A2) Al Riyadi – Dynamo Moskva (B3)

(A3) Lulea Basket – Udominate Basket (B2)

(A4) Liepājas Papīrs – TTT Rīga (B1)


0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2023, 02:36
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. apríla 2023
Meniny má Zita, zajtra Richard