Piešťanské Čajky dnes hrajú v Eurocupe o všetko!

 • Šport / Basketbal
 • 30. novembra 2017, 13:41
 • Autor:th

Piešťanské Čajky čaká dnes o 17:00 posledný zápas v D-skupine Európskeho pohára FIBA, keď sa predstavia na palubovke rumunského celku ACS Sepsi SIC z mesta Sfantu Gheorghe. Basketbalistky z kúpeľného mesta majú stále reálnu šancu postúpiť, musia však bezpodmienečne zvíťaziť.

Po minulotýždňovej prehre v Toruni si cestu do vyraďovacej časti Čajky skomplikovali, stále sú však v hre o postup. Jednoznačným cieľom Čajok je v dnešnom stretnutí zvíťaziť, no majú proti sebe veľmi silného protivníka. Sepsi bude mať navyše výhodu domáceho prostredia v novučičkej Sepsi aréne, kde bývajú tradične plné tribúny. „Tlak určite bude, ale to je v takomto prípade normálne a treba ho vnímať pozitívne. Nechceme sa mu vyhýbať a berieme ho ako privilégium tohto zápasu. Samozrejme určitá nervozita je tiež prirodzená, ale aj s tou sa treba vysporiadať,“ vraví pred dnešným duelom tréner Martin Pospíšil. Čajky dokázali rumunského protivníka v Diplomat aréne poraziť tesne 54:52. Podarí sa im na tento výkon nadviazať aj dnes? „Bude dôležité Vyrovnať sa s agresivitou súpera, ktorému množstvo kontaktov a súbojov vyhovuje. Sepsi je veľmi silné na útočnom doskoku, útočnej tranzícii a v hre jedna na jedna,  čo potrebujeme eliminovať. V útoku potrebujeme hrať múdro a sebavedome,“ pokračoval piešťanský tréner.

V  piešťanskej  D-skupine  možno vo štvrtok očakávať víťazstvo tureckého  tímu  BB  Hatay  nad poľskou  Energou  Toruň,  keďže Hatay  chce  vstúpiť  do  vyraďovacej  fázy  EP  s  čo  najlepšou  bilanciou.  Na  postup  Čajkám,  medzi ktorými už nechýbajú ani nedávno zdravotne laborujúce Mikulášiková a Zohnová, môže v takom prípade  stačiť  aj  najnižšie  jednobodové  víťazstvo.  V prípade víťazstva nad Sepsi a prehry Hatayu BB s Toruňom majú Čajky veľkú pravdepodobnosť, že by postupovali aj z tretieho miesta, nakoľko štyri tímy s najväčším počtom bodov na tretích miestach spomedzi desiatich skupín Eurocupu postupujú takisto do vyraďovacej časti.

Aktuálnu tabuľku D-skupiny nájdete tu: http://www.fiba.basketball/eurocupwomen/17-18/groups

 
Live prenos môžete od 17:00 SEČ sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=QebpqMNL2B0

Live štatistiky tu: http://www.fiba.basketball/ls/#10856&10861-D-12

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
 • 25.03.2023, 22:07
 • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
 • 26.03.2023, 00:01
 • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
 • 27.03.2023, 22:44
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
 • 26.03.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav