Niepelová s rekordmi a kvalifikáciou na MS

• 15. novembra 2017, 12:41
  • Autor:ŠPK/th

Plavkyňa Sára Niepelová z ŠPK Kúpele Piešťany na medzinárodných plaveckých pretekoch X-Bionic Sphere Slovakia Swimming Cup v Šamoríne (3.-5. novembra) prekonala dva slovenské rekordy.

V sobotu vyhrala disciplínu 400 m polohové preteky, keď zaplávala čas 4:47,85 min. Prekonala tak starý juniorský rekord SR o viac ako dve sekundy. V nedeľu opäť zvíťazila v disciplíne 400 m voľný spôsob v slovenskom juniorskom rekorde, keď dosiahla čas 4:17,29 min. a taktiež prekonala starý rekord o viac ako dve sekundy. Piešťanská plavkyňa zároveň splnila B-limit na budúcoročný svetový šampionát v čínskom meste Chang-čou.
Sára podáva naďalej kvalitné výkony po úspešnej letnej sezóne. V lete sa zúčastnila na dvoch významných juniorských podujatiach. Na majstrovstvách Európy juniorov v izraelskej Netanyi (28. 6. – 2. 7.) úspešne reprezentovala v jej obľúbenej disciplíne 400 m polohové preteky, kde sa umiestnila na 25. priečke.
Úspešnejšia bola na juniorských majstrovstvách sveta v Indianapolise v USA (23.-28. 8.) za účasti 630 plavcov z 93 krajín. V jej hlavnej disciplíne 400 m polohové preteky skončila v osobnom rekorde na 23. mieste. Na 800 a 1500 m voľný spôsob doplávala na 22., respektíve na 30. mieste.