Babač na ME bez medaily, skončil na ôsmom mieste

  • Veslovanie / Šport
  • 1. júna 2017, 08:39
  • Autor:sita

Lukáš Babač, skifár VK Sĺňava Piešťany, si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v českých Račiciach (26.-28. mája), na ktorých obhajoval lanské zlato z nemeckého Brandenburgu, vybojoval v mužskom skife ľahkých váh konečné ôsme miesto.

Babač v sobotu prišiel o šancu zapojiť sa do boja o medaily, keď v semifinálovej jazde obsadil prvú nepostupovú štvrtú priečku. V nedeľu sa člen VK Sĺňava predstavil v B-finále svojej disciplíny, v ktorom sa rozhodovalo o umiestnení na 7.-12. pozícii. Najlepší slovenský skifár v ňom vesloval v prvej polovici štvrtý, potom však predstihol Paula Siebera z Rakúska a Bulhara Nedelča Vasileva a v zostávajúcich metroch dvojkilometrovej trate si udržal druhý stupienok za víťazným Slovincom Rajkom Hrvatom, keď vo finiši odolal ataku Vasileva. Tridsaťdvaročný Piešťanec skončil v prvej polovici 17-členného štartového poľa.

Babač štartoval na ME už jubilejný desiatykrát a z kontinentálneho vrcholu má zatiaľ štyri medaily – zlato v roku 2016 v skife ľahkých váh, striebro v roku 2008 v „ťažkom“ skife, kov rovnakej hodnoty v roku 2015 a bronz v roku 2010 v skife ľahkých váh.

Ďalší Piešťanci Maroš Sloboda a Richard Vančo obsadili ešte v sobotu v dvojskife mužov ľahkých váh konkurencii 21 posádok 17. priečku.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 1. apríla 2020
Meniny má Hugo, zajtra Zita