Hološko v Sydney končí, jeho budúcnosť je nejasná

  • Šport / Futbal
  • 31. mája 2017, 09:59
  • Autor:th/sita

Slovenský futbalista Filip Hološko končí v tíme FC Sydney a jeho budúcnosť je zatiaľ nejasná. Tridsaťtriročný piešťanský rodák bol dôležitou súčasťou tímovej stratégie v sezóne, ktorá sa pre Sydney skončila triumfom v A-League po finálovom penaltovom rozstrele proti Melbourne Victory. Bývalý slovenský reprezentant bol súčasťou kádra FC Sydney od sezóny 2015/2016. Celkovo v jeho drese zaznamenal v 52 zápasoch 17 gólov v ligovej súťaži a jeden pridal v FFA Cupe.

„Boli to dva krásne roky v Sydney, za čo sa chcem poďakovať každému v klube. Veľká vďaka patrí Grahamovi Arnoldovi za príležitosť zahrať si v najväčšom austrálskom futbalovom tíme, a tiež Clarkymu a Eliasovi, ako aj zvyšku trénerského a medicínskeho štábu,“ uviedol Hološko na klubovom webe FC Sydney.

Hološko vo svojom poďakovaní nezabudol ani na spoluhráčov či fanúšikov: „Ďakujem za podporu všetkým. Víťazstvá v Championship a v Premiers Plate zostanú nezabudnuteľnými pre mňa aj moju rodinu. Tento klub som spoznal ako vysoko profesionálnu organizáciu a zároveň plnú ľudskosti. Nikdy na FC Sydney nezabudnem.“

Tréner G. Arnold rád opätoval Hološkovi ďakovné slová. Označil ho za osobnosť na trávniku aj mimo neho: „Filip je jeden z najmilších ľudí, s akými som mal vo futbale možnosť pracovať. Odohral dve výborné sezóny v drese FC Sydney a v klube si ho každý zapamätá nielen pre jeho futbalové schopnosti, ale aj charakter. Želám mu len to najlepšie v ďalšom živote.“

Podľa AAP a následne webu SBS dôvodom Hološkovho odchodu zo Sydney je upísanie sa Brazílčana Boba na ďalšiu sezónu v pozícii tzv. žolíka. Posledným „marquee playerom“ s príjmom mimo skladby rozpočtového stropu sa nedávno stal Srb Miloš Ninkovič a Hološko by musel pristúpiť na značnú redukciu príjmu, ak by mal záujem pokračovať v Sydney, vysvetlil ešte pred týždňom web ABC.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána