Bojovníčke Lei rehabilitácie pomáhajú

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. mája 2017, 13:03
  • Autor:am

Šesťročnú Leu Jesenskú z Piešťan opäť potešila návšteva z Nadácie Myška. Malej bojovníčke aktivisti po roku znova pomohli, tentoraz celkovou sumou 450 eur, ktoré pomôžu dievčaťu skvalitniť život.

Lea sa narodila predčasne v 30. týždni. Po narodení tým, že bola bez kyslíka, nastalo krvácanie do mozgu, hlavička sa poškodila, a to poznačilo jej ďalší vývin. Odmalička má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu, epilepsiu, strabizmus a ďalšie. „Od začiatku s ňou cvičíme, makáme, pretože jej stav si to vyžaduje. Stále nechodí, nesedí, no všetky rehabilitácie nám pomáhajú napredovať, vidíme pokroky a veríme, že to dáme aspoň do sedu,“ povedala mamička Jana Jesenská. Za minuloročnú pomoc vo výške 900 eur sa podarilo Lei zabezpečiť dvojtýždňovú rehabilitáciu, kde malej bojovníčke opäť spevnelo telo a urobila niekoľko pokrokov.

Tentoraz sa podarilo nájsť pre šesťročnú Leu ďalších 450 eur. „Využijeme to na chodítko, ktoré Lea odskúšala, veľmi sa jej v ňom páčilo a bude v ňom môcť behať. Taktiež peniaze použijeme na rehabilitáciu, pričom o mesiac máme termín. Budeme pokračovať ďalej,“ skonštatovala J. Jesenská. Za pomoc je veľmi vďačná. „Znamená to pre mňa veľa, veľmi si to vážime a sme šťastní, že môžeme Lejke zabezpečiť rôzne pomôcky a rehabilitácie,“ dodala mama, ktorá okrem Ley vychováva ďalšie dve princezné, sedemročnú Simonku a dvojročnú Elisu.

„Lea je človek nám veľmi blízky, poznáme ju už dlhšie, no minulý rok sme sa jej prípadom začali viac zaoberať,“ uviedol Ivan Samko z Nadácie Myška. Pokroky vidí aj on. „Keď sme robili prvú benefičnú akciu, mala polámané nohy v kĺboch. Po niekoľkých mesiacoch prišla fotka, kde stála na nohách. Veríme, že o pár rokov bude všetko inak a toto bude iba minulosť,“ skonštatoval I. Samko. Je vďačný každému človeku, ktorý nadácii pomáha robiť dobré skutky. 

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 9. mája.

27 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela