Ragbistov RUC Piešťany čaká sezóna s viacerými novinkami

  • Šport / Ostatné športy
  • 28. septembra 2016, 13:47
  • Autor:th

Po takmer dvoch rokoch od založenia klubu si piešťanskí ragbisti „odkrútia“ svoju prvú oficiálnu sezónu. Tento rok sa zvýšil počet súťaží, a teda aj zápasov, v ktorých sa predstavia či už v pätnástkovej verzii, alebo turnajovo v olympijských sedmičkách.

V minulom ročníku zaznamenali ragbisti z Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany niekoľko historických úspechov. Všetko sa začalo v marci účasťou juniorskej slovenskej reprezentácie na majstrovstvách Európy U18 v 15-kovom ragby v hornatej Andorre, kde jadro tímu tvorili mladíci z Piešťan. Po úspešnom ťažení na medzinárodnej pôde sa sústredili na domáce súťaže. „Odohrali sme jarnú časť sezóny, v ktorej sme okrem obrovskej dávky skúseností nabrali aj nejaké body. V 1. Respect lige sme obsadili druhé miesto, na čo sme patrične hrdí, keďže naši chlapci hrali proti veľmi kvalitne pripraveným súperom. V sedmičkovej súťaži Slovenského pohára Memoriál Tonyho Puverle, ktorej forma sa po viac ako 90 rokoch objavila aj na olympiáde v Riu, sme si takisto viedli nad očakávanie. Po niekoľkých odohraných turnajoch sme sa umiestnili na piatej priečke. Naša premiérová klubová ‘polsezóna‘ sa nám pomerne vydarila, ale čo je dôležitejšie, nakopla nás tým správnym smerom vpred – za úspechmi. Letné obdobie bez ragby sme si vyplnili účasťou na Beach rugby v Žiline a na medzinárodnom turnaji v maďarskom Váci, kde sme sa s podporou aj iných slovenských tímov predstavili až v troch kategóriách,“ povedal Filip Kráľ z RUC Piešťany.

V nadchádzajúcej sezóne sa Piešťanci predstavia vo viacerých ligách
a projektoch. „Našou prioritou sú domáce súťaže v sedmičkovom ragby – Memoriál Tonyho Puverle a v 15-kovom ragby – 1. Respect development lige, ktorej hlavnou myšlienkou, respektíve poslaním je rozširovať povedomie o ragby a dať príležitosť juniorom a nováčikom. Novinkou oproti minulej sezóne bude zapojenie nášho klubu do celoštátneho projektu, tzv. Development tímu, ktorý pod hlavičkou RUC Piešťany združuje všetky slovenské kluby a svoje sily si zmeria s rakúskou konkurenciou,“ pokračoval F. Kráľ, ktorého doplnil prezident klubu Terry Purton: „Sme veľmi radi, že rakúska ragbyová únia bola od začiatku naklonená tomuto medzinárodnému projektu a postupom času môžeme povedať, že sa začína nová éra slovenského ragby, ktorá je založená na spolupráci a zdravej súťaživosti. Už len dodávam, že sa tešíme na každého fanúšika a nadšenca, ktorý si príde vyskúšať alebo sa pozrieť na zápasy do Piešťan.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 39, ktoré je v predaji od 27. septembra.0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica