Vzniká univerzitný podnikateľský inkubátor

  • Spravodajstvo
  • 6. februára 2013, 08:38
  • Autor:sita/red(i)

Prepojenie vzdelávania s praxou má študentom zabezpečiť coworkingové centrum Pointt, ktoré plánuje otvoriť Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Centrum má slúžiť ako „podnikateľský inkubátor“.

Študenti si v ňom budú rozvíjať svoje schopnosti, zručnosti a kompetencie prostredníctvom praktickej činnosti zameranej na reálne podnikanie. Už počas štúdia tak môžu položiť základy svojho budúceho podnikania a overiť si svoje podnikateľské nápady a koncepty v praxi.
"Pre študentov ale i pre fakultu samotnú je cennou devízou styk s reálnym podnikateľským prostredím, nadobudnutie nových kontaktov a skúseností, ale aj prenos požiadaviek priamo do koncepcie študijného programu marketingová komunikácia,“ vysvetlila zámer projektu dekanka fakulty Dana Petranová. Centrum začne fungovať už v letnom semestri akademického roku 2012/2013. Po overení na študijnom programe marketingová komunikácia plánujú autori tento systém rozšíriť aj na ostatné študijné programy fakulty a neskôr aj na celú Univerzitu sv. Cyrila a Metoda.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda