Muži zo Šulekova kradli vo Veselom i Krakovanoch, chytili ich v Trnave

  • Spravodajstvo
  • 5. februára 2013, 10:43
  • Autor:KRPZ/jk

Policajti zadržali podozrivé vozidlo, našli v ňom šperky aj nôž.

30. januára doobeda traja muži vošli do rodinného domu v Horných Orešanoch tak, že vypáčili bočné vchodové dvere. Následne dom prehľadali a vzali rôzne šperky. Krátko pred dvanástou sa v dome nachádzal už len jeden z troch páchateľov, pričom dvaja čakali pred domom v pristavenom aute. V tom čase sa do domu vrátil jeho 25 ročný obyvateľ, ktorý keď videl, že sú vypáčené dvere a v dome je šramot zavolal na linku 158. Páchateľ, ako zbadal blížiaceho sa muža, vzal do ruky kuchynský nôž a rozbehol sa smerom von z domu, kde na neho čakali v naštartovanom aute spoločníci. Potom z miesta ušli smerom na Trnavu. V tom čase však na miesto smerovala policajná hliadka z Trstína a jedna hliadka pátrala po vozidle v smere na Trnavu. Krátko pred pol jednou popoludní spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky podozrivé vozidlo na Zelenečskej ulici v Trnave. Policajti vozidlo zastavili a posádku kontrolovali. Na miesto bol privolaný výjazd, ktorý po príchode zistil, že vo vozidle sa nachádzajú šperky a kuchynský nôž. Následne policajti mužov obmedzili na osobnej slobode. Poverený policajt ich obvinil z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Trom mužom zo Šulekova (okr. Hlohovec) vo veku 54, 44 a 22 rokov hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na dva roky.
24, 21 a 1 krát súdne trestaných mužov policajti obvinili aj z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže. Obvinení muži v decembri 2012 vyrazili vchodové dvere do domu v Krakovanoch. Vnikli do domu a odtiaľ odcudzili elektroniku a šperky v celkovej hodnote 3200,-€. Poškodením spôsobili škodu vo výške 200,-€.
V ďalšom prípade policajti mužov obvinili z prečinov porušovania domovej slobody, krádeže a poškodzovania cudzej veci. Muži 15. januára 2013 vyrazili balkónové dvere na rodinnom dome vo Veselom. Vnikli do domu a postupne odtiaľ odcudzili elektroniku a šperky v celkovej hodnote 757,-€. Poškodením spôsobili škodu vo výške 600,-€.
 Mužom za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.     

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína