Kúpele majú vlastnú kozmetickú značku

  • Spravodajstvo
  • 25. januára 2013, 12:57
  • Autor:ts/red(i)

Kúpele Piešťany ako prvé slovenské kúpele vyvinuli a priniesli na trh originálny rad kozmetiky. Dostala meno Sulthera. Mydlo, telové mlieko aj krémy využívajú všetky pozitívne účinky svetoznámeho piešťanského bahna a vody.

Základnou zložkou kozmetických prípravkov je najúčinnejšia súčasť bahna – síra (po latinsky sulphur). Síra a poskytované kúpeľné terapie dali celkom prirodzene názov prvej sade kúpeľnej kozmetiky na Slovensku – Sulthera.
„S využívaním piešťanského bahna v kozmetike sme začali v našom prvom kozmetickom salóne Emporium, maska z bahna aplikovaná na tvár a dekolt sa pre jej pozitívne účinky stala okamžite jedným z najvyhľadávanejších produktov,“ vysvetľuje kúpeľná manažérka Soňa Zábranská a pokračuje: „Aj preto sme začali uvažovať o využití tejto unikátnej komodity v širšom rozsahu. Samozrejme, našou najväčšou motiváciou bolo zvýšiť renomé Kúpeľov Piešťany, a to nielen v oblasti medicíny a kúpeľníctva.“

Kozmetické produkty Sulthera sú určené pre dospelých, ženy i mužov a pre všetky typy pleti. Optimálna koncentrácia minerálnych látok podporených liečebným účinkom síry má blahodarný vplyv na pokožku a zvyšuje jej odolnosť proti zápalom a negatívnym vonkajším vplyvom. Použitie modernej aktívnej technológie kapsulovanej kyseliny hyalurónovej zaisťuje hlbokú hydratáciu pokožky a zároveň vytvára na pokožke hydratovaný film, ktorý ju chráni pred vplyvmi okolitého prostredia.

Kozmetický rad Sulthera obsahuje denný a nočný krém, mydlo a telové mlieko. To je navrhnuté tak, aby slúžilo na ideálnu regeneráciu pokožky po kúpeľných procedúrach hlavne vtedy, ak majú klienti pocit suchej kože. Prírodné mydlo Sulthera si takisto zachováva všetky liečebné účinky piešťanského sírneho bahna. Vysoký obsah síry stimuluje pokožku, výrazne obmedzuje zápaly kože, nevysušuje ju a má hojivý účinok.
Kúpele Piešťany uvažujú aj o ďalšom postupnom rozširovaní ponuky kozmetických produktov s cieľom využívať ich vo vlastnom kozmetickom salóne na kompletné pleťové aj celotelové ošetrenie.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 10.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. decembra 2022
Meniny má Radúz, zajtra Hilda