Timoteja máme aj na úrade

  • Spravodajstvo
  • 24. januára 2013, 10:19
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Dnes oslavujú meniny všetci Timotejovia. Hoci toto meno nie je často frekventované, jedného Timoteja majú Piešťanci aj na mestskom úrade. Timotej Miština je zástupcom primátora mesta a Piešťanský týždeň mu k dnešným meninám srdečne blahoželá! Mimochodom, česká pranostika hovorí, že: „Svatý Tymotej ledy láme, nemá-li je, nadělá je.“ Na Slovensku sa v tejto súvislosti spomína Matej.

Hovorí sa, že Timotej je otvorený vonkajšiemu svetu. Mužské meno Timotej má grécky pôvod a v preklade znamená "uctievajúci Boha". S nositeľmi tohto mena sa na Slovensku stretávame len občas a oslovujeme ich Tim, Timko, Timino, Timotejko. Timotejovia, ktorí oslavujú meniny 24. januára, sú muži, ktorí potrebujú spoločnosť a radi sa otvárajú vonkajšiemu svetu. Majú sklon prijímať názory iných. Pri Timotejoch máme dojem, akoby ani neštudovali, ale si iba spomínali, čo už dávno vedia. Sú doma v mnohých oblastiach, preto môžu byť z nich napríklad reportéri. V každom prípade chcú žiť neštandartným spôsobom a realizovať svoje najtajnejšie plány.
Ochranná rastlina je harmanček, ochranné kamene sú sokolie oko a obsidián. Najviac ich ovplyvňujú planéty Saturn a Urán.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína