Mladík podvádzal pri žiadaní o úver

  • Spravodajstvo
  • 24. januára 2013, 10:33
  • Autor:krpz

Policajný vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil z prečinu úverového podvodu 22 ročného muža z Piešťan. Podozrivý je z toho, že v uplynulom období v troch prípadoch podvodným spôsobom požiadal v troch rôznych spoločnostiach o poskytnutie úveru. V tom čase však bol nezamestnaný a úvery nesplácal.

Policajný vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil z prečinu úverového podvodu 22 ročného muža z Piešťan. Podozrivý je z toho, že v uplynulom období v troch prípadoch podvodným spôsobom požiadal v troch rôznych spoločnostiach o poskytnutie úveru. V tom čase však bol nezamestnaný a úvery nesplácal. V prvom prípade požiadal piešťanskú spoločnosť o úver 299,-€ na zakúpenie televízora, ktorý mal splácať osemnástimi splátkami po 24,3 €. Pri uzatváraní zmluvy uviedol zamestnávateľa a čistý príjem 400,-€, napriek tomu, že bol v tom čase nezamestnaný.
    V druhom prípade vylákal od bratislavskej spoločnosti v Piešťanoch úver vo výške 800,-€. Dvanástimi splátkami mal po 131,-€ sumu splatiť. Spoločnosti sa pri podpisovaní zmluvy preukázal fiktívnym potvrdením o zamestnaní ako samostatne zárobkovo činná osoba s mesačným čistým príjmom 2000,-€.
    V treťom prípade podvodne vylákal od kežmarskej spoločnosti úver 429,-€ na zakúpenie notebooka. Úver mal splatiť desiatimi splátkami po 43,-€. Pri podpise zmluvy uviedol, že pracuje v konkrétnej spoločnosti a jeho čistý mesačný príjem je 500,-€. Nezamestnaný mladík úvery nesplácal, pričom spoločnostiam spôsobil škodu asi za 2280,-€. V stredu, 23. januára policajný vyšetrovateľ mladého muža obvinil z prečinu úverového podvodu. V ten deň ho krátko popoludní prichytil pracovník súkromnej bezpečnostnej služby v nákupnom centre pri krádeži tovaru za asi 30,-€. Deň predtým mu pritom za priestupok proti majetku bola uložená bloková pokuta za krádež tovaru v hodnote 18,-€v inej predajni. Polícia 22 ročného Mária zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia, pričom mu hrozí väzenie až na päť rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána