Vodiči jazdite opatrne

  • Spravodajstvo
  • 18. januára 2013, 15:19
  • Autor:krpz/red(i)

Polícia apeluje na vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Obzvlášť opatrne treba jazdiť najmä za dažďa a sneženia a hlavne, keď sa tvoria snehové jazyky. Cesty Trnavského kraja sú síce prejazdné, no najmä cesty III. triedy sú zasnežené, prejazdné na jeden jazdný pruh.

Apelujeme na vodičov, ak ich jazda nie je nevyhnutne potrebná, aby radšej nejazdili a cestu si naplánovali na lepšie počasie.
Zimné pneumatiky by mali byť samozrejmosťou, no polícia stále eviduje prípady nehôd či škodových udalostí, ktorých príčinou bolo použitie letných pneumatík. Vodiči by mali zvážiť, či s takto vybaveným autom vyrazia na cesty. Nielenže môžu zaviniť nehodu a pripraviť nevinné osoby o zdravie či život, ale hrozia im aj pokuty. Stále platí, že predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík, ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami.
Za nepoužitie zimných pneumatík zákon ukladá sankciu 60 eur. Neodstránenie ľadu a snehu, ktorý by sa mohol počas jazdy uvoľniť vyjde vodiča tiež na 60 eur. Nepoužitie svetiel za zníženej viditeľnosti ďalších 60 eur a nepoužitie svetiel do hmly 30 eur. Ak je vozidlo technicky nespôsobilé na cestnú premávku, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii vozidla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína