Školskí odborári vo štvrtok rozhodnú ako ďalej

  • Spravodajstvo
  • 8. januára 2013, 13:21
  • Autor:Sita(j)

Odborári zatiaľ od ministra školstva Dušana Čaploviča nedostali požadovanú víziu rozvoja školstva.

Vedenie najväčšieho odborového zväzu školstva vo štvrtok rozhodne, ako budú učitelia v novom roku postupovať. Odborári sa vyjadria aj k návrhu menších Nových školských odborov (NŠO), ktoré chcú ostrý štrajk 13. marca počas testovania deviatakov v základných školách a písomných maturít v stredných školách.
Predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek po dnešnej porade vedenia zväzu povedal, že hovorili o aktivitách na tento rok ako aj návrhu NŠO. "Stanovisko prijmeme na štvrtkovom zasadaní štrajkového výboru," dodal.
Odborári na minuloročných protestných akciách žiadali ministra školstva Dušana Čaploviča o predloženie zmysluplnej vízie rozvoja školstva do 8. januára 2013. V prípade, že sa tak nestane, nevylúčili obnovenie protestov. "Nedostali sme žiadnu víziu, snažíme sa o stretnutie s ministrom, ktorý je momentálne na dovolenke," dodal Ondek.
Hovorca šéfa rezortu školstva Michal Kaliňák potvrdil, že materiál o stave školstva bude spracovaný v zmysle uznesenia parlamentu, ktorý dal ministrovi čas do 31. marca.
Nové školské odbory v pondelok navrhli ostrý štrajk 13. marca. Snažia sa získať mandát na vyhlásenie jednodňového ostrého štrajku v tento deň, keď deviatakov čaká testovanie a maturantov písomné skúšky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána