Futbalisti z CZŠ postúpili medzi najlepších

• 21. novembra 2011, 08:27
  • Autor:Peter Bajnok

PIEŠŤANY – Mladí školáci z Cirkevnej základnej školy sv. Márie Goretti v Piešťanoch si zatiaľ úspešne počínajú v celoslovenskej školskej súťaži Coca Cola Cup.

Ako víťazi základnej časti sa kvalifikovali do finálovej skupiny o majstra okresu. V nej zdolali oboch svojich súperov, ZŠ Chtelnica a 1. ZŠ Školská Vrbové. Nad oboma vyhrali rovnakým výsledkom 3:1. V zápase o konečné druhé miesto v okrese zvíťazilo Vrbové nad Chtelnicou 2:1. Vďaka prvenstvu v okrese sa futbalisti z CZŠ Piešťany kvalifi-kovali do ďalšieho kola súťaže, v ktorom sa už rozhodovalo o postupe medzi 32 najlepších tímov z celého Slovenska. Mladí Piešťanci privítali na domácom ihrisku futbalistov – školákov zo ZŠ Bojničky. Po výbornom kolektívnom výkone ich poslali domov s poriadnym výpraskom, keď ich zdolali v pomere 16:1. Tri góly CZŠ dal Igor Didi, po dva pridali Kunik, Rudolf Didi, Ján Horváth, Ivan Horváth a Ľuboš Mihálik. Raz boli úspešní Svetlík, Gágorík a Vavrinec.