Piešťany chcú hrať v rakúskej Erste Bank lige

  • Hokej / Šport
  • 27. októbra 2011, 12:01
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY – Prvoligový hokejový klub ŠHK 37 Piešťany chce hrať od budúcej sezóny v najvyššej rakúskej súťaži Erste Bank lige. Pôsobia v nej už moravské Znojmo, maďarský Székesfehérvár, chorvátsky Záhreb a dva slovinské celky z Ľubľany a Jesenice. Piešťanci sa v uplynulých troch sezónach stali víťazmi druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, no ani raz sa nedokázali dostať cez baráž do extraligy.

"Je to beh na dlhú trať. Máme totiž za sebou len prvú z troch etáp rokovaní. Účasť v tejto súťaži je však naša priorita pre budúcu sezónu a budeme o ňu bojovať zo všetkých síl,“ poznamenal prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušňák a pokračoval: "Pred dvoma týždňami sme sa vo Viedni stretli s konateľmi jednej rakúskej marketingovej spoločnosti, ktorá nás bude pri rokovaniach s vedením ligy zastupovať. Budú našimi sprostredkovateľmi, keďže v Rakúsku majú vytvorené potrebné kontakty a poznajú tamojšiu situáciu lepšie ako my. Sme s nimi v pravidelnom kontakte, práve sme vybavovali notárske splnomocnenie. Klub už predbežne súhlasil aj s podmienkami, ktoré musí pre vstup do súťaže splniť. Práve čakanie je na tom to najhoršie… Musíme jednoducho počkať, ako sa vedenie súťaže rozhodne. Ak budú s naším vstupom súhlasiť, môžeme pristúpiť k ďalšiemu kolu rokovaní, ktoré by už boli oveľa vecnejšie a riešili by sa také veci ako financie, poplatky či vybavenie štadióna. To je však skôr otázka najbližších týždňov, nie dní."

Podľa šéfa piešťanského hokeja uvažujú nad účasťou v Erste Bank lige aj ďalšie štyri kluby spoza rakúskych hraníc. "Sú to celky z Maďarska, Česka, Nemecka a je medzi nimi aj jeden slovenský extraligista," naznačil Lušňák, ktorý však v rámci kolegiality nechcel prezradiť nič konkrétnejšie. "Všetci zatiaľ bojujeme len o jedinú miestenku, ale Rakúšania uvažujú aj nad možnosťou, že by vzhľadom na tieto okolnosti súťaž rozšírili." Po zložení finančnej garancie by mal klub zabezpečenú účasť na najbližšie tri roky. Zo súťaže sa totiž nevypadáva. Súčasťou garancie sú poplatky za vstup do ligy, náklady na činnosť rozhodcov a finančná zábezpeka v prípade bankrotu. Pre vstup do zahraničnej ligy však klub potrebuje schválenie od SZĽH, ktorý riadi hokejové súťaže na našom území. "Dostali sme predbežný súhlas rokovať s rakúskou stranou. V prípade nášho vstupu do Erste Bank ligy budeme uvoľnení zo slovenskej súťaže. Zároveň som kolegov z ostatných prvoligových klubov informoval o našich zámeroch a nemali voči nim vážnejšie výhrady," podotkol pre denník Šport Lušňák.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila