V Ratnovciach vyhasol život 60-ročného chodca

  • Spravodajstvo
  • 23. septembra 2011, 10:14
  • Autor:KR PZ Trnava/red

PIEŠŤANY/RATNOVCE – Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala včera (22. septembra) okolo 20.00 hod. v obci Ratnovce. Na ceste vyhasol život 60-ročného chodca, keď ho nešťastne zachytilo prichádzajúce auto.

Ako uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, 28-ročný vodič osobného auta Daewoo Nexia z Trnavy šiel autom po hlavnej ceste v smere na Piešťany. Oproti miestnemu pohostinstvu pravou časťou auta zachytil chodca kráčajúceho po pravej strane cesty. Náraz odhodil 60-ročného muža z Ratnoviec mimo cestu, kde zostal ležať. Privolaná sanitka ho previezla do nemocnice, pričom zraneniam asi po troch hodinách podľahol. Polícia dychovou skúškou nezistila požitie alkoholu u vodiča, chodcovi bola na zistenie alkoholu odobratá krv. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje.

V tejto súvislosti pripomína polícia vodičom, že ich povinnosťou je plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Chodcom pripomíname, že majú predovšetkým používať chodník a kde chodník nie je, chodí sa po ľavej krajnici. Zákon ukladá povinnosť chodcom používať reflexné prvky mimo obce. Polícia však odporúča chodcom používať viditeľné reflexné prvky aj v obci, pretože vidieť a byť videný je niekedy životne dôležité. Treba si uvedomiť, že v tomto období sa stmieva o niečo skôr a svoje správanie v cestnej premávke treba tomu aj prispôsobiť.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema