Peter Baláž skončil na ME šiesty

  • Šport / Ostatné športy
  • 23. septembra 2011, 12:59
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Jedným z dlhoročných slovenských reprezentantov vo vodnom motorizme je aj Piešťanec Peter Baláž. Tento člen Sporteamu Baláž súťaží v triede klzákov F350 a v tomto roku štartoval na ME i MS.

Tohtoročnú sezónu však hodnotí ako priemernú. „Veru tak, pretože v minulosti boli aj lepšie ročníky. V tomto roku som skončil na majstrovstvách Európy na šiestom mieste. Vodný motorizmus je však finančne náročný šport, a keď si človek všetko musí hradiť z vlastného vrecka, musím byť spokojný aj s tým, čo som dosiahol," povedal nám na úvod veľký zanietenec tohto športu. Práve z finančných dôvodov Baláž neabsolvoval celý štvordielny seriál ME, keď vynechal prvé preteky v talianskom Borette. Samozrejme, že body, ktoré si tam mohol vyjazdiť, mu v konečnom účtovaní chýbali.

„Ja som začal až na druhých pretekoch v nemeckom Bittertelde, kde som skončil so siedmimi bodmi na ôsmej priečke. V treťom kole v talianskom Auronze som bol celkovo šiesty a na finálových pretekoch v v talianskej Viverone som bol piaty. V celkovom hodnotení šampionátu som nazbieral do seriálu ME 28 bodov, čo mi v konkurencii 14 pretekárov stačilo na konečnú šiestu priečku. Vo Viverone som najlepšie zajazdil v záverečnej štvrtej rozjazde, v ktorej som došiel do cieľa tretí," priblížil nám svoje
výsledky P. Baláž.

Piešťanský vodný motorista štartoval aj na majstrovstvách sveta v poľskom Mysliborzi. V konkurencii 15 jazdcov zo siedmich štátov skončil na celkovom 13. mieste. „V Poľsku sa mi príliš nedarilo, preto som dokončil len poslednú štvrtú rozjazdu, za ktorú som získal 30 bodov. To však bolo na lepšie umiestnenie veľmi málo. Ja sa však nemôžem s mojím stro-jom porovnávať s tými najlepšími, ktorí majú k dispozícii špičkové člny i motory," posťažoval sa na záver Baláž.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema