River Plate oslávil „tridsiatku“

  • Šport / Futbal
  • 12. augusta 2011, 14:34
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – V tomto roku si pripomína 30. výročie svojho vzniku piešťanský minifutbalový klub River Plate. Dnes by sme už meno tohto klubu v Malej piešťanskej futbalovej lige márne hľadali. River Plate totiž prestal existovať pred štyrmi rokmi. Pri príležitosti 30. výročia sa však na začiatku poslednej júlovej dekády jeho bývalí hráči opäť stretli na ihrisku. Najskôr si zahrali futbal na Maccabei a potom spomínali pri guláši a pive.

Aj keď im pribudli roky a kilogramy, láska k futbalu a športu bola stále rovnako veľká. Mená ako Jozef Benko, Milan Tretinár, František „Cuco" Mayer, Peter Molo, Ivan Beitl, Dano a Ivan Románkovci, Peter Chnapko, Ján Klečka, Ľuboš Borovský a ďalší budú vždy spájané s piešťanským mestským futbalom a s klubom River Plate.

„Na Maccabei sme hrávali dnes už neexistujúcu druhú MPFL. V roku 1988 došlo k rozdeleniu klubu na dve mužstvá – River I a River II. ‚Dvojka‘ postúpila v roku 1991 do I. MPFL a ‚jednotka‘ o rok neskôr 1992 zanikla. Potom sme hrávali na Lide I. MPFL pod klasickým názvom River Plate. V ďalších rokoch si nás môžu priaznivci malého futbalu pamätať aj pod názvami WIKI River a AG River. V tom čase nás postupne sponzorovali Vilo Michálek a Ludvo Kubán. Klub zanikol z vekových, zdravotných a pracovných dôvodov v roku 2007. Medzi naše najväčšie úspechy patrí druhé miesto v prvej lige v roku 1994, sme trojnásobnými víťazmi Piešťanského pohára, raz sme vyhrali Oáza Cup a raz Kazačok Cup. Bohužiaľ, ani jeden z uvedených turnajov sa už nehráva a je len otázkou krátkeho času, kedy zanikne aj samotná mestská minifutbalová liga so svojou bohatou a úspešnou históriou," prezradil nám v krátkosti históriu jubilujúceho klubu jeden z niekdajších hráčov Riveru a v minulosti aj predseda MPFL František Mayer.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana