Slováci inkasovali od Fínov desať gólov

• Hokej / Šport
  • 10. augusta 2011, 11:02
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku 2011, keď po pondelkovej prehre s ruskými rovesníkmi (2:5) podľahla v utorok v Piešťanoch mladým Fínom vysoko 2:10. Dnes o 17.30 h nastúpi slovenský výber proti USA.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša nestačili na hráčov "suomi" už od úvodného buly. Prvý gól inkasovali po 15 sekundách, v 11. min prehrávali 0:3, po dvoch tretinách 1:7, desiaty gól inkasovali v 57. min. Tri góly inkasovali Slováci v oslabení, ďalšie tri pri vlastnej presilovke. Fíni domácich prestrieľali v pomere 44:17.
"Pri porovnaní so zápasom s Ruskom ťažko môžem hľadať v našom výkone pozitíva… Kým v zápasoch s Ruskom a Kanadou sme mali dobré nástupy do zápasov, dnes sme inkasovali už v 15. sekunde… Prepadli sme výsledkovo aj herne. Príčiny boli hlavne v osobnej nedisciplinovanosti – tri góly sme inkasovali pri našich vylúčeniach, no čo je ešte horšie, pri piatich presilovkách sme taktiež trikrát dostali gól! A to by zatriaslo aj so psychikou seniorských tímov… Takéto zápasy sa hrajú vo vysokom tempe s množstvom osobných súbojov a len dobre pripravení hráči ho dokážu zvládnuť a odohrať celých šesťdesiat minút. Aj keď to po dnešnom výsledku vyznieva kruto, takýto turnaj vítame. Na vlastné oči sa môžeme presvedčiť, že všetci musíme tvrdo pracovať, aby sme sa zlepšovali. Chlapcom snahu uprieť nemôžem, ale to je v dnešnom modernom hokeji málo na úspech…,“ zhodnotil zápas tréner SR 18 Ernest Bokroš.

Fíni začali rovnako ako proti Američanom v pondelok – v 15. sekunde už vyhrávali, keď Romančíka prekonal Teräväinen. V 4. minúte Lehtonen zvýšil na 2:0 a v polovici stretnutia ten istý hráč pridal tretí gól. Svetlý náznak zo strany Slovákov prišiel v závere prvej tretiny – Štrauch po jednoduchej akcii dorazil puk do Aurenovej bránky. Po prvej tretine bol pomer striel 5:21 a jasná prevaha severanov pokračovala aj v prostrednej časti hry, v ktorej využili dve zo štyroch presiloviek. Vrcholom všetkého však bola posledná minúta druhej tretiny, v ktorej hrali Slováci presilovku pri vylúčení Teräväinena. Najskôr Šimek dvakrát nesprávne riešil situáciu v strednom pásme, stratil puk a Barkov strelil šiesty gól Fínov. To však nebolo všetko – sekundu pred druhou sirénou Teräväinen vyhnal Romančíka z bránky. Aj v poslednej časti hry boli Fíni pánmi na ľade a v 57. minúte dal dvojciferné k.o. Slovákom Ikonen.

Súhrn výsledkov utorňajších duelov na medzinárodnom turnaji hokejových reprezentácií do 18 rokov – Memoriál Ivana Hlinku 2011:

A-skupina (Břeclav):

Švajčiarsko "18" – Švédsko "18" 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
   Česko "18" – Kanada "18 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)

B-skupina (Piešťany):

USA "18" – Rusko "18" 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 – 1:0)
   Slovensko "18" – Fínsko "18" 2:10 (1:3, 0:4, 1:3)
   Góly: 19. Štrauch (Šohajda, Lunter), 49. Blaško (Kolena) – 1. a 40. Teräväinen, 4. a 11. Lehkonen, 40. a 48. Barkov, 29. a 57. Ikonen, 35. Pokka, 51. Markkula
   Vylúčení 6:5 na 2 min, navyše Lindell (Fín) na 10 min za narazenie zo zadu, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:3, rozhodovali: Müllner, D. Konc – Stano, Rovenský (všetci SR), 941 divákov.