Moravcová deklarovala túžbu štartovať v Londýne

  • Plávanie / Šport
  • 8. augusta 2011, 15:38
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY – Najlepšia slovenská plavkyňa Martina Moravcová možno ešte nepovedala posledné slovo. Po materskej dovolenke sa dvojnásobná strieborná olympijská medailistka zo Sydney 2000 opäť dostáva do formy a má ambíciu kvalifikovať sa na OH 2012 do Londýna, čo by pre ňu znamenalo už šiestu účasť na športovom sviatku pod piatimi kruhmi. Prípravu si v lete spestrí aj Letným plaveckým kempom Martiny Moravcovej, kde sa venuje mladým plaveckým talentom – asi 150 deťom vo veku od 10 do 15 rokov v Piešťanoch v areáli hotela Sĺňava.

"Teším sa, že aj vďaka Nadácii Poštovej banky sa podarilo kemp zorganizovať aj tento rok. Minulý rok sme boli výborná partia a veľa detí sa prihlásilo opäť. Nie je to však iba o zábave, podstatné je pomôcť im odhaliť technické nedostatky vo vode a ukázať možnosti doplnkového tréningu, ktorý pomôže plavcom k lepším športovým výkonom. Ak sa raz niektorý z účastníkov Letného plaveckého kempu stane úspešným slovenským reprezentantom, budem sa veľmi tešiť, že som mala možnosť pomôcť mu v jeho plaveckom raste,“ povedala Martina Moravcová.

Ak sa 35-ročnej piešťanskej rodáčke podarí splniť všetky domáce aj svetové kvalifikačné kritéria na olympiádu, približne o rok by mohla reprezentovať Slovensko v Londýne.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema