Pólistky hrali s Francúzkami

• Vodné pólo / Šport
  • 23. marca 2011, 00:13
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Vodnopólové družstvo žien KVP Kúpele Piešťany využilo prítomnosť francúzskeho tímu Saint-Denis US Paris na Slovensku na odohranie prípravných zápasov. Hrali ich v Novákoch, kde bolo francúzske družstvo na týždňovom sústredení.

Mladé Piešťanky odohrali s Francúzkami tri zápasy. Najskôr vyhrali vo vyrovnanom zápase 11:9 po štvrtinách 2:2, 3:2, 3:3 a 3:2. Góly KVP: Lazarová 4, Filová 3, Prišticová 2, Lisáková a Klampárová po 1. V druhom stretnutí Piešťanky prehrali 9:17 aj vďaka tomu, že prvá štvrtina sa skončila 1:7 v ich neprospech. Góly KVP: Lazarová 4, Filová a Prišticová po 2, Miškerníková 1. Piešťanky ťahali za kratší koniec aj v treťom vzájomnom stretnutí, v ktorom prehrali 18:20. V stretnutí bohatom na góly bolo ešte po troch štvrtinách nerozhodne 15:15. Záverečnú časť však vyhrali Francúzky 5:3, tým aj celý zápas. Góly KVP: Lazarová 5, Kubánová a Filová po 4, Prišticová a Repášová 2, Lisáková.

„Dievčatá podali bojovné výkony a zápasy boli výbornou previerkou pred novou súťažnou sezónou, ktorá sa čoskoro začína. Musíme sa zlepšiť v premieňaní presiloviek a popracovať na zvýšení obratnosti v osobných súbojoch,“ povedal nám tréner Ján Baranovič. Zostava KVP Kúpele: Kumančíková, K. Martinková – S. Martinková, Šimeková, Kurková, Lisáková, Škodná, Chrenková, Prišticová, Repášová, Filová, Kubánová, Lazarová, Klampárová, Miškerníková.