Vrbovčania na favorita nestačili

• 22. októbra 2009, 11:10
  • Autor:Peter Sedláček, foto: (šg)

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Po nečakane vysokom víťazstve v Ivanke pri Dunaji privítali druholigoví basketbalisti BK Vrbové v druhom kole pod domácimi košmi favorita súťaže, Iskru Partizánske.

Kandidátovi na postup do prvej ligy podľahli hladko 60:78. Vrbovčania začali zápas s favorizovaným súperom dobre, keď prvú štvrtinu, v ktorej sa obe mužstvá striedali v tesnom vedení, vyhrali o kôš v pomere 19:17. V tejto časti zápasu držal domácich „nad vodou" hlavne dobre strieľajúci Michal Mikuš, ktorý zaznamenal v prvej desaťminútovke až 11 bodov.
V druhej časti hostia z mesta obuvi pridali a otočili skóre vo svoj prospech. V tretej štvrtine ešte domáci stačili držať so súperom krok, keď ju prehrali iba o dva body, no posledná desaťminútovka už bola jasne v réžii hostí. Tí dovolili Vrbovčanom zaznamenať už len deväť bodov, kým sami ich dali 16. V domácom mužstve sa strelecky presadil hlavne Matej Rajčany so 14 bodmi (z toho dve trojky), kým Michal Mikuš a Peter Bialoň dali len o bod menej. Z ostatných hráčov BK sa zapísali do streleckej listiny už len štyria: Ondrej Minďár dal 7 bodov, Martin Kimerling 6, Marián Bartulák 5 a Marcel Današ 2. Štvrtiny: 19:17, 15:26, 17:19, 9:16.