PFK Piešťany – Veľké Ludince 3:1 (0:1)

• 3. septembra 2009, 10:49
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY – Po vyrovnanom úvode sa ako prví dostali k slovu hostia, no v 11. min strelu smerujúcu do bránky vyhlavičkoval Martin Krajčovič. V 14. min vyrazil ďalšiu hlavičku brankár Valo, ktorý sa po ročnej prestávke, zavinenej zranením, opäť postavil do brány.

Po následnom rohu však bol po hlavičke hosťujúceho Konca bezmocný – 0:1. Domáci potom pridali, mali aj šance, ale strely Filipa, Krajčoviča i hlavička Vyskoča sa gólovo neujali. Po prestávke chceli domáci zvrátiť nepriaznivý stav, čo sa im vďaka zlepšenej hre aj podarilo. Už v 49. min vyrovnal po centri Filipa hlavou na 1:1 Vyskoč a v 73. min, opäť po centri Filipa, strelil vedúci gól PFK striedajúci Belica.
Ďalšie príležitosti Vyskoča, Kukuča a Belicu sa gólom neskončili. Až v 87. min našiel Šiška v šestnástke Kukuča a ten nechytateľnou strelou stanovil na konečných 3:1 pre PFK. Hostia aj napriek tomu, že dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov, v Piešťanoch herne nesklamali. Zostava PFK: Valo – Doktor (46. Jánošík), Kardoš, Bernát, Krajčovič (85. Šiška), Bábsky, Žamba, Vyskoč, Filip, Sýkora (70. Belica), Kukuč.