Naši trikrát na stupňoch pre víťazov

• 21. októbra 2008, 10:57
  • Autor:Š. Gregorička

DUNAJSKÁ STREDA – Vyše 130 pretekárov deviatich kategórií zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska sa predstavilo na posledných pretekoch Moravského pohára v pretekoch motokár. Na podujatí sa darilo aj jazdcom z nášho regiónu.

V najmladšej vekovej kategórii Comer 60 zvíťazil na Žitnom ostrove Pavol Táborský. Bolo to už jeho štvrté víťazstvo na tomto podujatí v sezóne, takže oprávnene obhájil prvenstvo z vlaňajška. Sedemročný talent z Veľkého Orvišťa to skúsil aj v kategórii pre 9-12-ročných, kde skončil ôsmy. Ďalším naším jazdcom, ktorý si vybojoval v Dunajskej Strede prvenstvo, bol Tomáš Mišík v kategórii ICC 125 junior. Mišík tiež obhájil prvenstvo z vlaňajška. V kategórii ICA 100 obsadil Martin Bosák druhé miesto, ale vlaňajšie prvenstvo v Moravskom pohári neobhájil.
Z ostatných motokáristov z nášho regiónu skončili v Dunajskej Strede v prvej desiatke ešte siedmi pretekári. V triede Kadet 80 bola Soňa Majerčíková ôsma, v triede ICA 100 Junior bol Tomáš Majerčík siedmy, Marek Chromý deviaty a Timea Glossová desiata. V kategórii ICC 125 Senior prišiel Ján Gloss do cieľa na piatej priečke a v kategórii ICC 125 junior bol Vladimír Lukačovič deviaty a Daniel Summer desiaty.