Darcovia si vyšli na výlet

  • Nezaradené
  • 3. októbra 2008, 15:54
  • Autor:(mm/vd)

Tento rok sa darcovia krvi z Chirany-Dental vybrali na zájazd do historického mesta Kroměříž. Prezreli si arcibiskupský zámok, obrazáreň, biskupskú mincovňu, historickú vežu a učarovali im najmä sadovnícke úpravy podzámockej záhrady.

„Deti tu obdivovali domáce zvieratká z malej zoologickej záhrady, po ktorej sa špacírovala okrasná hydina, ale aj rôzne druhy vtákov. Pobavili ich najmä opice, "približuje atmosféru jednodňového výletu jeho organizátor Marián Manák z Drahoviec.
„Aj keď počasie bolo pomerne chladné, nevynechali sme ani návštevu kvetinovej záhrady, vystúpili smena vyhliadkovú lávku na kolonáde a prezreli sme si tropický skleník so zaujímavými tropickými aj subtropickými exemplármi."
Cestou domov výletníci pomíňali zvyšné české koruny v Uherskom Hradišti a doplnili si poznatky o pestovaní ovocia a zeleniny na výstave v Krakovanoch,kam ich pozvali tamojší kolegovia z Červeného kríža.
„Svoje putovanie sme zavŕšili v Drahovciach na starej fare, kde bola inštalovaná výstava s názvom Po stopách drahovskej cirkvi. Pripravili ju naši miništranti na čele s Matúšom Michálekom."
Darcovia srdečne ďakujú vedeniu spoločnosti Chirana-Dental v Piešťanoch za financovanie vydareného zájazdu v zámku a záhrade mesta Kroměříž.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 28. novembra 2022
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko