Futbalisti PFK s ďalším vysokým víťazstvom

• 12. septembra 2016, 19:56
  • Autor:ts

Futbalisti PFK Piešťany cestovali v šiestom kole ôsmej ligy na ihrisko Žlkoviec, kde chceli potvrdiť svoju výbornú formu z predošlých zápasov. Piešťancom sa to napokon aj podarilo a svojho súpera porazili opäť jednoznačným rozdielom 5:1.

Michal Krajčovič, tréner Piešťan: „V Žlkovciach sa stretli prvé dve mužstvá tabuľky a už od začiatku bolo zrejmé, že Piešťanci to nebudú mať ľahké. Domáci boli dobre fyzicky pripravení, čo hráčom PFK robilo v prvom polčase problémy a šance si veľmi nevytvárali. Zakončeniam Dadíka, Staška, Glosa a Javorku chýbala buď presnosť alebo väčší dôraz. Domáci pohrozili dvomi štandardnými situáciami.

Začiatok druhého polčasu priniesol zmenu skóre, keď sa po rohovom kope k lopte dostal domáci Blaško a strelou z 20 metrov nedal Hrutkovi šancu. Futbalisti Žlkoviec sa ujali vedenia 1:0. Gól vyburcoval Piešťancov, tí zrýchlili a spresnili kombinácie a domácich privádzali do problémov. Už v 58. minúte sa presadil strelou spoza šetsnástky Valla, v 63. min po kombinácii v strede ihriska skóroval Staško a v 68. min po sérii rohov sa presadil hlavou Stachura – 1:3. Po týchto úderoch sa domáci už nespamätali, hru Piešťanci dirigovaní skúseným Stachurom úplne ovládli a každá ich akcia bola nebezpečná. Gólovo sa dokázal presadiť ešte premiérovo po individuálnej akcii Martin Javorka a v poslednej minúte spečatil skóre hlavou Krištof. S výkonom mužstva som spokojný, aj keď víťazstvo sa nerodilo ľahko. Hlavne v prvom polčase s nami domáci dokázali držať krok a dôraznou hrou nám nenechávali priestor na kombináciu. Po zmene strán sa už prejavila naša herná dominancia, aj keď sme prvýkrát v tejto sezóne prehrávali, vyrovnali sme sa s tým a zápas sme priviedli do hladkého víťazstva. Od svojich prenasledovateľov v tabuľke sme sa odpútali na päť, respektíve šesť bodov.“

TJ Družstevník Žlkovce – PFK Piešťany 1:5 (0:0)

Góly: 55. Blaško – 58. Valla, 63. Staško, 68. Ján Stachura, 74. Martin Javorka, 90. Krištof

Zostava PFK: Hrutka – Prištic, Martin Javorka, J. Stachura, Krajčovič, Dadík (77. Horňanský), Maťo Javorka (56. Toman), C. Stachura (75. Krištof), Valla, Glos, Staško