Záverečné kolo Formula Future na Siesta pláži

Štvrtok 21. 09. 2017 14:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: H2O Motorsport

Záverečné šieste kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch Formula Future sa uskutoční v sobotu 23. septembra na Sĺňave, na Siesta pláži pri hati Drahovce.

Vodní motoristi sa opäť budú preháňať po Váhu.

Vodní motoristi sa opäť budú preháňať po Váhu. (Autor: archív H2O)

Počas sobotného dňa sa na pláži pred bufetom predstavia tí najmenší pretekári vodného motorizmu na gumových člnoch. Pretekať sa bude v troch kategóriách - začiatočníci v kategórii Delfín, mladší žiaci a starší žiaci. A práve mladších žiakov čaká dvojkolo manévringu, keď sa pre problémy s pretekárskou technikou nemohlo odjazdiť piate kolo.

Podujatie štartuje o deviatej hodine ráno a pre všetkých priaznivcov vodného motorizmu je pripravený pestrý program, pre pretekajúce deti to bude manévringová trať v zátoke. Ako prví sa vydajú bojovať na trať mladší žiaci odjazdením piateho kola na gumených člnoch s výkonom 10 koní. Posledné kolo tohtoročnej sezóny začnú nováčikovia v kategórii Delfín na člnoch s výkonom päť koní, po nich si záverečné kolo odjazdia mladší žiaci. V popoludňajších hodinách svoj čas ukázať sa na hladine Váhu dostanú starší žiaci.

Medzi staršími žiakmi sa o majstrovský titul pobije Jakub Veselý z H2O Motorsport Piešťany, ktorý stráca na lídra bodovania Olivera Šíru z OVM Malacky len pár bodov. Ak by sa domácemu pretekárovi podarilo zvíťaziť, bodovo sa dotiahne, nasledoval by rozstrel medzi obomi pretekármi. Jazdcov by čakali „malé preteky“ v podobe dvoch slalomových jázd a dvoch manévringových.

Diváci sa počas celého dňa budú môcť občerstviť v bufete, pre deti je pripravený skákací hrad či stolný futbal.

GARGO
Regal Burger

Anketa