Mladšie žiačky Čajočiek triumfovali na medzinárodnom turnaji v Brne
Počas veľkonočných prázdnin sa Piešťanské Čajočky, družstvo mladších žiačok U13, zúčastnili prestížneho medzinárodného mládežníckeho basketbalového turnaja Future Stars, ktorý od 17. do 20. apríla v Brne organizovala česká nezisková organizácia Future Stars.

Na turnaj pricestovalo desať tímov zo Slovenska, Česka, Slovinska a Maďarska. Piešťanské hráčky odohrali počas štyroch dní päť náročných zápasov a po víťazstve v základnej skupine postúpili do svojho historicky prvého finále. V ňom sa stretli s dvojnásobnými majsterkami Českej republiky, ktoré po výbornom výkone dokázali zdolať 44:40. Mladé Čajočky tak dosiahli fantastický úspech a z Brna si odniesli zlaté medaily.
Gratulujeme tímu k skvelému výsledku a reprezentácii klubu na medzinárodnej úrovni.
Výsledky v skupine 1:
Piešťanské Čajočky – BK Brandýs nad Labem 55:32
BKM Petržalka – Piešťanské Čajočky 48:54
Piešťanské Čajočky – KP Brno 50:34
ŽKD Maribor – Piešťanské Čajočky 33:61
Finále: Piešťanské Čajočky – BK Vlčice Žďár nad Sázavou 44:40
Turnaja sa zúčastnili: Ella Gajdošech, Zara Petrášová, Viktória Kolarovičová, Sandra Rihayová, Nela Ábelová, Lea Bodnárová, Anastasia Tereshchenko, Adela Kunáková, Rebeka Mlaková, Sofia Bačová, Dorota Rohaľová, Liana Ľuptáková, Stela Opetová pod vedením trénerskej dvojice Miloš Drgoň a Sima Surmanová.
Piešťanské hráčky si odniesli aj výnimočné individuálne ocenenia – Sandra Rihayová bola vyhlásená za najužitočnejšiu hráčku turnaja (MVP) v kategórii U13 a zároveň sa stala najlepšou strelkyňou turnaja. Jej výborné výkony doplnila Lea Bodnárová, ktorá sa umiestnila ako druhá najlepšia strelkyňa turnaja.
Silné zastúpenie mali aj kadetky
Na turnaji Future Stars bojovali o medaily aj kadetky U17. V silnej konkurencii ôsmich tímov zo Slovenska, Česka, Slovinska a Belgicka odohrali päť zápasov. V konečnom poradí obsadili najstaršie Čajočky štvrté miesto, keď v zápase o bronz prehrali s kvalitným tímom ŽKD Maribor. Aj napriek tomu predviedli bojovné výkony a zaznamenali cenné víťazstvá.
Výsledky Čajočiek:
Piešťanské Čajočky – KBBC Sparta Laarne U17 70:16
Vsetínsky Basket – Piešťanské Čajočky 10:95
Piešťanské Čajočky – BK Žabiny Brno2 42:52
BK Žabiny Brno – Piešťanské Čajočky 66:46
ŽKD Maribor – Piešťanské Čajočky 53:43
Veľkým individuálnym úspechom je zaradenie Lucie Gulánovej medzi TOP 5 hráčok turnaja v kategórii U17/18.
Tím Čajočiek reprezentovali: Lucia Gulánová, Lenka Kovalčíková, Sofia Strečanská, Tamara Orviská, Alžbeta Pabišová, Viktória Julínyová, Sofia Lackovičová, Klára Holičová, Karolína Merašická pod vedením tréneriek Soni Rybárikovej a Miki Balážovej.
Piešťanské Čajočky