V mestskom parku museli odstrániť niektoré stromy

  • Piešťany
  • 10. septembra 2020, 10:00

Viacerí návštevníci mestského parku si v stredu 9. septembra všimli výrubu stromov, ktorý realizovali pracovníci Služieb mesta Piešťany.

Výrub bol vykonaný z dôvodu napadnutia stromov hubovým patogénom a tiež výskytom dutín na kmeňoch s bakteriálnym výtokom.

„Dutiny sa nachádzali aj na kostrových konároch. Drevo stromov bolo oslabené z dôvodu rozkladu hubovým patogénom, čo viedlo k predchádzajúcim zlomom časti korún. Výrub stromov bol z hľadiska bezpečnosti návštevníkov parku nevyhnutný,“ uviedol vedúci Strediska verejnej zelene Služieb mesta Piešťany Ing. Stanislav Verchola.

zdroj: piestany.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta