V kine Zober ma na Mesiac, ale aj Exorcizmus

  • Inzercia
  • 10. júla 2024, 10:03

Informácie o tom, čo pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Piešťanoch v najbližších dňoch, vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

(Autor: itafilm)

KINO FONTÁNA

Št. 11. 7. o 17.30 a 20.00 h

Exorcizmus                      

Po tragickom incidente počas natáčania temného hororového filmu je do hlavnej úlohy náhle obsadený kontroverzný herec Anthony (Russell Crowe). Natáčanie filmu sa však nesie v znamení nečakaných komplikácií a Anthony začína prejavovať znepokojujúce správanie, ktoré vyvoláva otázky nielen o jeho minulosti, ale aj o samotnej podstate filmu. Anthonyho dcéra sa snaží pochopiť, či jej otec opäť podľahol svojim starým závislostiam, alebo či sa počas natáčania deje niečo omnoho zlovestnejšie. Slovenská premiéra.

USA-2024, MP 15 (násilie, strach), slovenské titulky, 93 min.

Vstupné: 6 €

Pi. 12. 7. o 17.30 a 20.00 h

Preteky o slávu   

Jedna z najväčších športových rivalít všetkých čias sa odohrala v 80. rokoch 20. storočia medzi nemeckým Audi a talianskou Lanciou. Najväčší súboj medzi týmito dvoma automobilkami sa odohral v roku 1983 v rámci majstrovstiev sveta v rely. V súboji Dávida a Goliáša bolo Audi jasným favoritom, ale Lancia ho vyzvala do súboja svojou kombináciou inovácie a odvážnosti. Auto a auto, pretekár a pretekár stáli proti sebe v dobe, keď výsledok automobilových pretekov priamo ovplyvňoval predaj automobilov. Autentická cesta a veľkolepé automobilové preteky ponúkajú jedinečný zážitok nielen pre milovníkov športových vozidiel.

Tal./Nem.-2023, MP 12 (násilie, strach), české titulky, 109 min.

Vstupné: 5 €

So. 13., Ne. 14. 7. o 15.30 h

DETSKÉ PREDSTAVENIE

Ja, zloduch 4

Zo zloducha Grua sa stal starostlivý tatko a manžel. Namiesto toho, aby vymýšľal geniálne zlodušské plány, snaží sa votrieť do priazne svojho malého syna Grua juniora. Ten má oveľa radšej svoju mamku Lucy a svojho otca permanentne privádza do zúrivosti. Gru má však trochu hlbšie vrásky kvôli zloduchovi menom Maxime Le Mal, ktorý ho šikanoval na základnej škole. Ten práve utiekol z väzenia. Slovenská premiéra.

USA-2024, MP 7 (strach), slovenský dabing, 94 min.

Vstupné: 6 €

So. 13., Ne. 14. 7. o 17.30 a 20.00 h

Zober ma na Mesiac

Kelly (Scarlett Johansson) je dravá newyorská marketérka a Cole (Channing Tatum) zase idealistický letový inžinier. Obaja pracujú na najväčšom vesmírnom projekte Apollo 11 a neznášajú sa. Kým Kelly má na starosti napraviť obraz NASA v očiach verejnosti a o detaily vesmírnej vedy sa nezaujíma, Coleova misia je dostať prvých ľudí bezpečne na Mesiac a späť a je mu jedno, že jeho astronauti sú väčšie hviezdy ako Beatles. Slovenská premiéra.

USA-2024, MP 12, slovenské titulky, 132 min.

Vstupné: 6 €

Po. 15. 7. o 20.00 h   

FILMOVÝ KLUB

Kos

Réžia: Pawel Maslona. Jar 1794, Poľsko sa zmieta v nepokojoch. Do krajiny sa vracia generál Tadeusz „Kos“ Kościuszko a plánuje zmobilizovať poľskú šľachtu a roľníkov, aby vyvolali povstanie proti Rusom. Sprevádza ho jeho verný priateľ a bývalý otrok Domingo. Kościuszka prenasleduje bezohľadný kapitán ruskej kavalérie Dunin, ktorý sa snaží generála zajať skôr, ako vyvolá národné povstanie. Slovenská premiéra.

Poľ./Švéd./Nem.-2023, MP 15 (násilie, strach), české titulky, 124 min.

Vstupné: 5 €

PRÍRODNÉ KINO

Pi. 12. 7. o 21.30 h

Zápisník alkoholičky   

Réžia: Dan Svátek. Mladá, krásna a úspešná žena, v hlavnej úlohe Tereza Ramba, sa vydá, stane sa mamičkou a plánuje si budúcnosť. Vlastne jej nič nechýba, občas si dá jeden pohárik, niekedy aj dva. A potom už naozaj posledný. A potom sa zrazu ocitá úplne na dne. Aké ťažké je priznať si problém s pitím? Prečo nie je prekážkou závislosti ani malé dieťa? Kde vziať silu sa liečiť a čo nasleduje potom? Hlavná hrdinka sa rozhodla nevzdať, nastúpiť liečbu a bojovať so svojím démonom aj o svoju rodinu.

ČR-2024, MP 15 (násilie, strach, závislosť), česká verzia, 90 min.

Vstupné: €

So. 13. 7. o 21.30 h

Spiaci účet

Réžia: Miloslav Luther. Problémy mladých manželov môže vyriešiť nečakane objavené dedičstvo. Pátrajú po jeho podozrivom pôvode a odkrývajú temné tajomstvo starých rodičov. Pokušenie zbohatnúť je veľké. Vezmú na seba s dedičstvom aj vinu, ktorá mala zostať utajená? Mladí manželia sa v ťažkostiach rozhodnú predať zdedený vzácny obraz. Nájdu v ňom chúlostivý odkaz, ktorý sa pokúšajú rozlúštiť. Odkrývajú temné tajomstvo rodiny, ktoré malo zostať zabudnuté.

SR-2024, MP 12 (násilie), originálna verzia, 110 min.

Vstupné: 4 €

VÝSTAVNÁ SIEŇ FONTÁNA

do 31. 7.

SOCHA PIEŠŤANSKÝCH PARKOV

38. ročník

FOYER KINA FONTÁNA

do 31. 7.

256 MEDAILÍ A PLAKIET 33 SLOVENSKÝCH AUTOROV DROBNEJ PLASTIKY

zo súkromnej zbierky

VÝSTAVNÁ SIEŇ STARÁ LEKÁREŇ

do 31. 7.

CTIBOR KRČMÁR

Akademický maliar tvoril a žil v Piešťanoch

Výstava obrazov v spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera

VÝSTAVNÁ SIEŇ MÓLO

do 21. 7. 

SVETOVÍ Z PIEŠŤAN

Výber úspešných športových reprezentantov mesta na majstrovstvách sveta

HUDOBNÝ PAVILÓN v mestskom parku

Ne. 14. 7. o 17.00 h

FOLKLÓRNA NEDEĽA

FSS Radosť Pezinok, FS Rozmarín Majcichov, FSS Povoja Piešťany

Moderuje: Katarína Petrovičová

WINTEROVA ULICA

So. 13. 7. o 18.00 h

WINTER TANGO NA KORZE Tanečný večer pre verejnosť a milovníkov argentínskeho

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna