Hasiči z Vrbového a Pobedima zachránili psa aj sovičku

V uplynulých dňoch sme zaznamenali viacero hasičských správ, ktoré mali spoločného menovateľa – záchranu zvierat. Na začiatku apríla zachránili strateného psa dobrovoľní hasiči z Vrbového a o pár dní neskôr vrátili do hniezda na strome spadnuté mláďa sovičky príslušníci DHZO Pobedim.

Vrbovskí hasiči zachránili psa Tobyho z hlbokej betónovej jamy. (Autor: FB Jana Drevenáková/DHZO Pobedim)

„Toby sa už našiel. Zo srdca ďakujem Stanislave Michnovej a Dobrovoľnému hasičskému zboru mesta Vrbové,“ napísala na sociálnej sieti majiteľka psa, ktorý spadol do betónovej jamy a sám sa odtiaľ nedokázal po hladkých a vysokých stenách dostať. Mal šťastie na okolnosti, pretože udalosť nahlásili a k záchrane prišli vrbovskí dobrovoľní hasiči, ktorí strateného Tobyho vytiahli pomocou rebríka na bezpečné miesto.

O záchranu čerstvo opereného sovíčatka, ktoré vypadlo z hniezda v korune vysokej tuje na miestnom cintoríne, požiadala pobedimských hasičov starostka obce v pondelok 8. apríla. Dvaja hasiči si na pomoc zobrali vysúvací rebrík a malého letca vrátili do rodného pelecha.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina