Ako zvoliť správny rozmer bublinkovej obálky?

Bublinková obálka sa dostáva čoraz viac do popredia a rozhodne sa niet čomu čudovať. Je populárnejšia ako klasické papierové obálky, a to z viacerých dôvodov. Dokáže totiž prepraviť akýkoľvek tovar bez toho, aby sa nejakým spôsobom poškodil.

Najčastejšie sa bublinková obálka používa na prepravu malých a stredne veľkých predmetov. Keďže je vyrobená z dvoch vrstiev, poskytuje dostatočnú ochranu aj pre krehkejší tovar. Skladá sa z vnútornej a vonkajšej strany. Z vnútornej strany sa nachádza bublinková fólia a z vonkajšej odolný papier.

Vedeli ste, že: vonkajšiu stranu bublinkovej obálky môže tvoriť aj polyetylén? Tento plast je veľmi odolný voči nárazom i vode a spoľahlivo chráni prepravovaný tovar.

Rozmery bublinkovej obálky

Existujú rôzne rozmery bublinkových obálok. Najmenšia sa označuje ako A/11, najväčšia ako K/20. Pre lepší prehľad vám prinášame rozpísané rozmery v nasledujúcej tabuľke:

Formát

Vnútorný rozmer

A/11

100 x 165 mm

B/12

120 x 215 mm

C/13

150 x 215 mm

CD

175 x 165 mm

D/14

180 x 265 mm

E/15

220 x 265 mm

F/16

220 x 340 mm

G/17

240 x 340 mm

H/18

270 x 360 mm

I/19

300 x 445 mm

K/20

350 x 470 mm

Do bublinkových obálok môžete zabaliť malé a ľahké predmety, prípadne aj ťažšie knihy, nástenné kalendáre, časopisy, katalógy a mnoho ďalšieho.

Bublinková obálka vo formáte CD je určená priamo na prepravu CD alebo DVD. Pokiaľ však chcete zabaliť šperky, dôležité dokumenty a iné cennosti, uprednostnite bezpečnostnú obálku, ktorá je vytvorená práve na prepravu takéhoto tovaru.

Atraktívne balenie tovaru

Chcete povýšiť balenie produktov na nový level? V tom prípade sú bublinkové fólie to správne riešenie! Bublinkové sáčky totiž prinášajú aj estetický vzhľad. Ich biela farba z vonkajšej strany pôsobí veľmi čisto a jednoducho. Obálku si môžete aj obohatiť o vlastné nálepky, prípadne logo firmy.

Nezabúdajte: Bublinkové obálky si nemusíte zaobstarať len v bielej farbe. V ponuke je tiež obľúbená hnedá farba.

Spôsob zatvárania obálky

Čo sa týka zatvárania bublinkovej obálky, existuje niekoľko spôsobov. Za najviac osvedčený sa považuje spevnený zvarový spoj, pretože zaručuje ešte vyššiu bezpečnosť prepravovaného tovaru v obálke. Zaobstarať si však môžete aj obálku so samolepiacim uzáverom.

Cenovo výhodné

Dôvodov, prečo ľudia siahnu po bublinkových fóliách, je hneď niekoľko. Rozhodujúcim faktorom je cenová dostupnosť a úspora peňazí. Keďže bublinkové sáčky sú sami o sebe veľmi ľahké, nebudete si musieť zbytočne priplácať na pošte za nejakú tú hmotnosť navyše.

Ak by ste totiž chceli niečo posielať, napríklad, v krabici, museli by ste ju ešte naviac vyplniť aj materiálom, pre zvýšenie bezpečnosti počas prepravy. Bublinkové obálky to však majú v sebe všetko zahrnuté a preto túto stránku balenia navyše ani nebudete musieť riešiť.

(inz.)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
pondelok, 15. júla 2024
Meniny má Henrich, zajtra Drahomír