Vrbovčanka porodila v sanitke: Bolo to dramatické a narýchlo

Najkrajšie chvíle záchranárov sú tie, ktoré vidíte na tejto fotografii. Priamo v sanitke porodila pri piešťanskom Tescu v stredu 3. januára vo večerných hodinách nádherné zdravé dieťa – synčeka Matúša (48 cm, 2860 g) – jeho mamička Marianna Vladová z Vrbového. Na svet dieťatku pomohla záchranárka Katarína Dzurová a jej kolega Róbert Dekan.

(Autor: Róbert Dekan)

Hneď na druhý deň ráno sme kontaktovali šťastnú mamičku. Ona aj jej chlapček boli poriadku a Marianna bez váhania dala súhlas na uverejnenie autentickej snímky zhotovenej len pár minút po pôrode. Záchranár a bývalý piešťanský hasič Róbert Dekan z Bašoviec hneď po nočnej službe skonštatoval: „Som úprimne rád, že po toľkých negatívnych správach sa konečne objaví v médiách niečo pozitívne. Priznám sa, že ani neviem, koľko pôrod trval, bolo to také dramatické a narýchlo. Počítam, že asi desať minút a dieťatko bolo na svete.“

Záchranárku Katarínu Dzurovú čitatelia Piešťanského denníka vychvaľovali za jej šikovnosť a profesionalitu. Naši čitatelia pridali aj fotku záchranky. Jedna z obyvateliek piešťanskej Kanady dodala: „Videli sme, ako letela záchranka od Vrbového, hneď za ‚kruháčom‘ zastavila a šofér preskočil dozadu. Ešte sme rozmýšľali, čo sa mohlo stať. Teraz čítam, že sa narodilo bábätko – krásna správa. Veľa zdravíčka prajem mamine aj bábätku.“

Drvivá väčšina komentujúcich priala mamičke i dieťatku všetko dobré, blahoželali tiež záchranárom k ich profesionalite pri pôrode. Predsa, išlo doslova o minúty. Táto správa vyletela v sledovanosti na sociálnych sieťach do výšin. V priebehu štyroch hodín mala viac ako tisíc lajkov, desiatky blahoželaní v komentároch a ľudia ju šírili po celej republike aj za jej hranicami formou zdieľaní.

Pre zaujímavosť dodávame, že práve vodič spomínanej záchranky, Róbert Dekan, 2. mája 2011 zachránil pri hasičskom výjazde muža, ktorý chcel skočiť z oblúka Krajinského mosta do rieky Váh. Neváhal, vyšplhal sa po oblúku až k nešťastníkovi a podarilo sa mu ho zachrániť. O tri roky nato sa 13. decembra po 24-hodinovej službe vracal z Piešťan domov do Bašoviec. Na diaľničnom nadjazde pri Veľkom Orvišti zazrel mladú ženu, ktorá balansovala v priestore za zábradlím a chystala sa skočiť pod kamión. Ženu od samovraždy odhovoril. Bezprostredne po prvom skutku ho odmenil medailou za hrdinský čin minister vnútra SR.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila