Vodnopólové juniorky KVP krôčik od majstrovského titulu

  • Vodné pólo
  • 29. decembra 2023, 22:00

Po dvoch tituloch zo Zimných majstrovstiev Slovenska vo vodnom póle, ktoré v minulých týždňoch získali pre KVP Kúpele Piešťany kadetky do 17 rokov a 11-roční žiaci, boli v hre o majstrovský titul aj vodnopólové juniorky.

Juniorky KVP Kúpele Piešťany vedené súrodencami Baranovičovcami potvrdzujú, že patria k najlepším na Slovensku. foto: archív KVP

K zisku tretieho titulu v začínajúcej sezóne boli juniorky veľmi blízko. V topoľčianskej mestskej krytej plavárni sa po dvoch sobotňajších výhrach rozhodovalo o prvom mieste v nedeľu v zápase s ČH Košice. Vyrovnaný duel rozhodli vo svoj prospech košické hráčky, ktoré si v záverečnej štvrtine udržali tesný náskok.

Piešťanské juniorky, vedené súrodencami Bárou a Jánom Baranovičovcami, zlepšovali počas turnaja svoje výkony, ktoré gradovali v spomínanom finále. Dievčatá bojovali, vytvárali si príležitosti a nebyť viacerých nevyužitých presilových hier, mohol byť záver finálového zápasu ešte dramatickejší. Napriek tomu je zisk strieborných medailí pekný výsledok a dievčatám i trénerom blahoželáme k rozšíreniu tohtoročnej klubovej medailovej zbierky.

Juniorky Piešťan odohrali zápasy v tejto zostave: Ella Pechová, Tamara Patková – Katarína Grežďová, Tamara Teličiaková, Nela Mešterová, Lea Držíková, Sandra Holičová, Simona Rajnohová, Romana Vrabcová, Katarína Balázsová, Eliška Hudcovičová

Výsledky junioriek KVP na Zimných majstrovstvách Slovenska vo vodnom póle:

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 14:6 (góly KVP: Holičová a Mešterová po 4, Rajnohová 2, Držíková, Vrabcová, Teličiaková a Hudcovičová po 1)

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 20:5 (góly KVP: Holičová 4, Držíková, Vrabcová a Grežďová po 3, Teličiaková, Hudcovičová a Mešterová po 2, Rajnohová 1)

KVP Kúpele Piešťany – ČH Košice 8:11 (góly KVP: Holičová 4, Držíková 2, Teličiaková a Mešterová po 1)

Róbert Chlpek

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich