Vianoce si piešťanské ženy ušili z handričiek

V Piešťanskom informačnom centre sa minulý týždeň konala veľká vianočná výstava Patchwork klubu Piešťany. Okrem originálnych textilných výrobkov inšpirovaných najkrajšími sviatkami roka na nej návštevníci obdivovali aj diela piešťanskej keramikárky Jany Bayer.

Otília Jurgová (vľavo) a Viera Krásna nás sprevádzali vianočnou výstavou patchworku, ktorá sa uskutočnila v Piešťanskom informačnom centre. foto: (vd)

Na výstave sa nachádzala pestrá paleta textilných vianočných ozdôbok, pestrofarebných gúľ, anjelikov, no boli tu i sviatočné štóly, veľká „handričková“ deka, štýlové dámske kabelky. Ozdoby skrášľovali živú jedličku, ktorú piešťanským ženám poskytol miestny podnikateľ. Bolo tu možné zakúpiť si obrúsky i ozdôbky plné fantázie a krehkej krásy. My sme si krásne a precízne vytvorené dielka prezreli v okamihu, keď už mnohé sme ani vidieť nemohli, pretože do stredy sa počet exponátov rapídne stenčil, verejnosť mala o ne veľký záujem a ženičky ich rozpredali.

O výstave ôsmich žien, ktoré sa stretávajú a spoločne tvoria unikátne handričkové diela, nám porozprávala dlhoročná členka klubu Viera Krásna a o začiatkoch klubu Otília Jurgová. Klub vznikol z jej iniciatívy v roku 2005, keď sa vrátila z pobytu v Kanade, kde obdivovala indiánsku kultúru. Pobudla v prostredí, ktoré ju inšpirovalo, a keďže mala blízko k textilnej tvorbe, patchwork ju zaujal natoľko, že založili klub žien, ktoré sa mu venujú už takmer štvrťstoročie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava