Piešťanskí šachisti vedú druhú ligu

  • Šport / Ostatné športy
  • 11. decembra 2023, 22:30

V sezóne 2023/24 má Šachový klub Kúpele Piešťany v súťaži tri družstvá. Pôvodne mali byť štyri, no „béčko“ pre nedostatok hráčov zo súťaže ešte na jej začiatku odstúpilo. Zo zvyšnej trojice si zatiaľ najlepšie počínajú hráči „áčka“, ktorí po šiestich kolách vedú druhú ligu.

Oporou Piešťan je aj Peter Ábel, ktorý sa okrem hry stará aj o organizačnú stránku klubu. (Autor: archív Petra Ábela)

Piešťanci začali súťaž prehrou 3:5 v Dunajskej Strede, no potom vyhrali v Pezinku 6,5:1,5, doma nad Dúbravanom Bratislava 8:0, Modrou „B“ 6:2 a rezervou Osuského 5:3. Jeseň zavŕšili tesnou výhrou 4,5:3,5 v Cíferi.

„Sme síce prví, no doteraz sme hrali len so slabšími súpermi. Bratislavské družstvá nás čakajú až na jar. Ak by sa dalo, radi by sme postúpili, no nie je to náš prvoradý cieľ,“ povedal nám šéf klubu a zároveň najstarší hráč „áčka“ Anton Mihálik.

V doterajších šiestich zápasoch sa vystriedalo 15 hráčov, medzi nimi jedna žena. Najviac sa darilo Jurajovi Oružinskému a Matejovi Elbek Musaevovi, ktorí získali po 4,5 bodu z piatich partií. Nasledujú Peter Jančovič so štyrmi, Peter Ábel a Andrea Slabá s 3,5 bodmi. Jančovič a Slabá hrali vo všetkých šiestich zápasoch.

(šg)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila