Banka: Úspešní žiaci – informatickí bobri

Žiaci Základnej školy s materskou školou obce Banka sa zúčastnili jesennej celoslovenskej súťaže s názvom iBobor, ktorej hlavným cieľom je podporiť záujem žiakov o informačné a komunikačné technológie.

Úspešní riešitelia informatickej súťaže iBobor. (Autor: archív ZŠ s MŠ Banka)

Ak by ste netušili, čo znamená skratka iBoor, tu je vysvetlenie – v roku 2004 založila profesorka Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Jej symbolom sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých krajín.

V tomto školskom roku sa do informatickej súťaže zapojilo celkovo 129 965 žiakov, zo ZŠ s MŠ Banka ich bolo jedenásť. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradilo sedem žiakov: Linda Čárska z 3. A, Marek Bartovic zo 4. A, Ema Čárska z 5. A, Milan Albert, Adam Klesňák a Martin Putirka, všetci zo 7. B, a Martin Ručkay z 8. A triedy. 

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila