Podvodníci pripravili svoje obete o  66 – tisíc eur a šperky za dvetisíc eur

  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
  • 21. novembra 2023, 14:57

Krajskí vyšetrovatelia z Trnavy obvinili dve osoby vo veku 18 a 20 rokov z Lučenca zo zločinu podvodu. Mladí muži mali fungovať v rámci organizovanej skupiny a podvodov sa mali dopúšťať na viacerých osobách vyššieho veku, za čo im môže hroziť strata slobody až na 10 rokov. Obaja obvinení sú stíhaní už väzobne.

(Autor: FB polícia)

Polícia zdokumentovala zatiaľ sedem prípadov, ktoré má mať na svedomí táto dvojica mužov. Od januára do augusta tohto roka sa im podarilo postupne vylákať tisíce eur od dôchodcov, z toho trikrát v meste Trnava, ale aj v meste Prešov, Martin, Bratislava a Pezinok.

 Šesťkrát krát použili legendu policajt, keď poškodeným zavolal falošný príslušník policajného zboru a žiadal od nich peniaze, ale aj zlato za to, že pomôžu ich blízkym pri riešení dopravnej nehody, pri ktorej došlo k zraneniu manželov a malých detí. Osoby postupne vyplatili rôzne kaucie s tým, že podľa inštrukcií volajúceho peniaze vložili do obálok a odniesli ich na dohodnuté miesto, kde ich prevzala už čakajúca osoba, prípadne tieto mali podľa inštrukcií vložiť do smetnej nádoby .

V Martine nahovorili 84 ročnej staršej žene, že všade sú podvodníci, aj v banke a v záujme ochrany jej peňazí má všetky vybrať. V telefóne ju navigoval muž, aby obálku s kabelkou vložila pri nákupnom stredisku do smetnej nádoby, z miesta sa vzdialila a keď došlo k odovzdaniu 9000 eur, mohla si kabelku opäť zobrať.

 Vzájomnou spoluprácou okresnej a krajskej kriminálnej polície Trnava boli vykonané domové prehliadky u podozrivých osôb.

V meste Lučenec, kde mali osoby prebývať, policajti našli a zaistili viaceré dôkazy, ktoré ich usvedčujú z podvodov, od oblečenia, telefónov, sim kariet, počítača a usb kľúčov.

 Polícia na všetkých nahlásených podvodoch naďalej intenzívne pracuje a preveruje všetky informácie, ktoré občania alebo ich blízke osoby nahlásili aj ako podnety na polícii. Upozorňujeme ľudí, aby boli v predvianočnom období opatrní, podvodníci to určite budú skúšať na ľudí aj ďalej. Nedajte sa oklamať, ak vám ktokoľvek volá a oznámi vám aj informáciu, že je niekto zadržaný, zranený, hovor aj v strede vety ukončite a informácie si u blízkych najskôr preverte.

KRPZ Trnava

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia