Podhoranka suverénnym víťazom krajskej súťaže

Priamy postup do celoštátneho kola Vidiečanovej Habovky si v krajskej súťaži, ktorá sa konala v Špačinciach, zabezpečila svojimi vynikajúcimi výkonmi Folklórna skupina Podhoranka z Kočína-Lančára.

Folklórna skupina Podhoranka si zabezpečila postup do celoštátneho kola Vidiečanovej Habovky na Orave. (Autor: archív FSk Podhoranka)

O súťaži a výkonoch Podhoranky, ale aj jednotlivých spevákov nám porozprával ich kolega Martin Jursa: „Trnavské osvetové stredisko, ktoré túto súťaž zastrešilo, pozvalo z celého kraja folklórne súbory, spevákov sólistov, dvojice aj inštrumentalistov, aby si zmerali sily. Piešťanský okres reprezentovala naša Folklórna skupina Podhoranka z Kočína-Lančára.“

Ako ďalej uviedol, práve tá u poroty zabodovala a svojím spevom si vyspievala prvé miesto a priamy postup do celoštátneho kola, ktoré bude 17. až 19. novembra v Habovke na Orave. „Aby toho nebolo málo, k prvému miestu Podhoranky pridali manželia Eva a František Hruškovci cenu – zlaté pásmo a Andrea Madunická, Martina Brašková a Iveta Juricová si vyspievali strieborné pásmo. Po rokoch urobila Podhoranka radosť nielen sebe, svojim priateľom a priaznivcom, ale hlavne ich vedúcej Silvii Justovej a jej pomocníčke Martine Braškovej. Ich práca a snaha boli ocenené úspechom, o ktorom mnohí snívajú, no Podhoranke sa ho podarilo premeniť na skutočnosť,“ dodal Jursa.

Podhoranke preto na Orave držíme palce a nech to dopadne akokoľvek – nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. A na celoštátnom kole to platí stonásobne. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora