Víťazný vstup „Kočiek“ do sezóny plážovej hádzanej

  • Šport / Ostatné športy
  • 27. júna 2023, 22:30

Dievčenské družstvá MHK Piešťany sa počas víkendu na kúpalisku Pác zúčastnili turnaja Beach Handball Cífer v plážovej hádzanej. Dorastenecký turnaj absolvovali v rámci prípravy na medzinárodný turnaj v Prahe dve družstvá.

Zverenkyne trénera Martina Nedorosta sa predstavili na turnaji v Cíferi. (Autor: archív MHK)

Dorastenky „Piešťanské Kočky“ hrali v zložení: Barlová, Kopálová, Tóthová, Brandhuber, Noskovičová, Samuhelová, Miklušáková, Antalová a staršie žiačky „Piešťanské Kočičky“ nastúpili v zložení: L. Moravčíková, H. Moravčíková, L. Blašková, M. Blašková, Maslíková, Rubalová a Žažová.

Piešťanské Kočičky postupne prehrali s Junior Močenok 0:2, keď mu boli dlho vyrovnaným súperom. Potom potrápili Piešťanské Kočky, keď v prvom polčase dlho viedli a druhý dokonca vyhrali, no nakoniec prehrali po nájazdoch 1:2. S Nafúkaným gangom sa opäť rozhodovalo až v závere polčasov, no nakoniec staršie žiačky z Piešťan podľahli súperkám 0:2 a v záverečnom zápase prehrali s Hlúpymi husami 0:2. Aj napriek dobrým výkonom proti starším súperkám a prvej skúsenosti na piesku obsadili piate miesto.

Piešťanské Kočky zdolali Cíferský Nafúkaný gang 2:0 a po nájazdoch aj Piešťanské Kočičky 2:1, Cíferské Hlúpe husi 2:1 a Junior Močenok 2:1. Turnaj nakoniec vyhrali, keď najväčší problém mali s Hlúpymi husami. Prvý polčas prehrali vysoko a v druhom o tesnom víťazstve rozhodla Barlová, keď chytila preskok a gólom cez celé ihrisko dala víťazný gól. V súboji s Juniorom Močenok si zase dievčatá vyskúšali hru o zlatý gól. Počas celého turnaja sa „Kočky“ snažili strieľať góly za dva body, výsledkom boli aj tri vyhraté zápasy na samostatné nájazdy.

ts MHK

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard