Čajky vstúpili do finálovej série víťazstvom!

Prvý bod vo finálovej sérii Niké extraligy žien získali basketbalistky Piešťanských Čajok, na domácej palubovke zdolali Sláviu Banskú Bystrica 75:51 a ujali sa tak vedenia 1:0 na zápasy. Najlepšou strelkyňou na víťaznej strane bola s 20 bodmi Božica Mujovičová. Séria hraná na tri víťazné zápasy pokračuje ďalším duelom v stredu 19. apríla o 18.00 h v Banskej Bystrici.

Božica Mujović potiahla tím za víťazstvom 20 bodmi. (Autor: Laco Duračka)

Úvodná finálová bitka Niké Extraligy žien sa niesla na začiatku vo výrazne ofenzívnom duchu, ani z jednej strany to nebolo taktické vyčkávanie, či pokus o prekvapenie. Prvá štvrtina sa niesla v znamení otvorených obrán a bodových šnúr. Lepšie túto činnosť zvládali domáce basketbalistky, aj vďaka produktívnej Mandičovej. Piešťany sa dostali do svojho herného rytmu a najmä vedenia, úvodnú časť vyhrali 23:19. Druhá štvrtina odštartovala početnými nepresnosťami a tiež výrazným pritvrdením. Bodový rozdiel sa dlhé momenty udržiaval na približne rovnakej úrovni v prospech Čajok. Potom hosťujúca Slávia začala kopiť chyby a domáci tím toho zúročil. K Mandičovej sa pridala Mujovičová a tiež Jamesová, výsledkom bola 14:4 a polčasový stav 39:27.

Po prestávke opadlo u oboch tímov ofenzívne tempo, na body sa museli nadrieť oveľa viac. Dianie na palubovke mal pod kontrolou úradujúci majster, okrem krátkodobých výpadkov, sa mu úspešne darilo držať vedenie. V koncovke sa rozstrieľala na domácej strane Rusiňáková a výsledkom bol stav 57:38 pred záverečnou 10-minútovkou. Slávia ešte v poslednej časti zahrozila, keď evidentne vylepšila svoju útočnú produkciu, ale na výraznejšie zdramatizovanie stretnutia to už nebolo postačujúce. Piešťany ale zachovali pokoj a získali prvý bod vo finálovej sérii.

Play off Niké extraligy žien – 1. zápas finále:

Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica 75:51 (39:27)

Piešťany: Mujovičová 20, Jamesová 18, Mandičová 10, Andělová 9, Jurčenková 4 (Rusiňáková 6, Martišková 5, Moravčíková 3)

Banská Bystrica: Pulliamová 23, Hruščáková a Nofluenteová po 8, Kozáková 6, Holílková 4 (Kollárová 2, da Cruz, Grigerová a van Dalen 0)

TH: 8/6 – 9/7, fauly: 17 – 16, trojky: 11 – 4, rozhodovali: Ženiš, Margala, Obertová, štvrtiny: 23:19, 16:8, 18:11, 18:13, 900 divákov.