Pätnásť medailí pre diaľkových plavcov ŠPK Kúpele

  • Plávanie / Šport
  • 15. marca 2023, 00:01

V Bratislave na plavárni Pasienky sa 4. marca uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní pre rok 2023 v 50-metrovom bazéne. Plavci ŠPK Kúpele Piešťany na nich potvrdili svoju dominanciu medzi klubmi ziskom 15 pódiových umiestnení. Vyplávali si šesť zlatých, šesť strieborných a tri bronzové medaily.

Lucia Slámová (uprostred) vybojovala v kategórii 13-ročných na trojkilometrovej trati majstrovský titul. Na bronzovom stupienku dekorovali Kristínu Királovú. (Autor: SPF)

V pretekoch na 5 km Rastislav Čačík získal majstrovský titul medzi 14-15-ročnými chlapcami a kvalitným časom pokoril limit do reprezentácie SR juniorov, ako aj limit pre účasť na septembrových Majstrovstvách Európy juniorov v diaľkovom plávaní v talianskom Piombine. Striebornú medailu v tej istej kategórii si vybojoval ďalší plavec Kúpeľov Marko Šprlák-Zmora.

V kategórii 16-17-ročných chlapcov Mário Stanček síce na medailu nedosiahol, ale veľkým zlepšením na 5 km splnil limit pre zaradenie do reprezentačného výberu SR juniorov v diaľkovom plávaní. Medzi 16-17-ročnými juniorkami na strieborný stupienok vystúpila Natália Ertlová, a hoci chcela zaplávať ešte lepší čas, zlepšila si svoj najlepší výkon o viac ako 2,5 minúty.

V pretekoch na 5 km získal majstrovský titul medzi 14-15-ročnými chlapcami Rastislav Čačík (uprostred), druhý skončil Marko Šprlák-Zmora.

Lucia Slámová v kategórii 13-ročných vybojovala na trojkilometrovej trati majstrovský titul, ktorý ešte okorenila slovenským rekordom v tejto dievčenskej disciplíne. Na bronzovom stupienku bola dekorovaná aj jej klubová spolubojovníčka Kristína Királová. V disciplíne 3 km 12-ročných dievčat mal ŠPK Kúpele na stupni víťazov zastúpenie v podobe striebornej Milice Martinkovičovej a bronzovej Michaely Csenkyovej. Sebastián Hornák po veľkom zlepšení ovládol kategóriu 13-ročných chlapcov na 3 km. Nina Pecháčová zvíťazila medzi 11-ročnými dievčatami na 1 km trati. Spoločnosť pri dekorovaní jej robila zo strieborného stupienku Nelly Gáliková. V kategórii 10-ročných dievčat na 1 km sa z druhého miesta tešila Alexandra Tapušíková a z bronzovej medaily Karolína Lajchová. Všetkým reprezentantom ŠPK Kúpele Piešťany gratulujeme a prajeme im skorú regeneráciu po náročných tratiach.

V kategórii Masters si tituly majstrov Slovenska na 3 km trati vybojovali Pavel Škodný, Anna Kičinová a striebornú radosť si užívala Michaela Kičin.

Radoslav Suchánek

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. septembra 2023
Meniny má Cyprián, zajtra Václav